Samuel Faifr (vlevo) z Hradce Králové v souboji s Petrem Dokoupilem z...

Samuel Faifr (vlevo) z Hradce Králové v souboji s Petrem Dokoupilem z Prostějova. | foto: Lukáš UrbanMAFRA

Prostějovští basketbalisté udrželi ligu, v baráži vyhráli v Hradci

• 6
Prostějovští basketbalisté zůstávají členy NBL, po domácí remíze 89:89 v odvetě baráže v Hradci Králové uspěli 78:68. Královští Sokoli nepostoupili mezi elitu ani na třetí pokus.

Stejně jako v pátečním prvním utkání se vstup do zápasu více vydařil Prostějovu. Vedl 7:0 a ještě v první čtvrtině si získal čtrnáctibodový náskok.

Domácí však toto zaváhání ještě napravili, především zkušený rozehrávač Ladislav Malý je dostal do utkání. Ve druhé čtvrtině se Východočeši přiblížili na dvoubodový odstup a v poločase ztráceli 36:41.

Tou dobou už neměl jejich trenér Lubomír Peterka k dispozici pivota Petera Majeríka, který byl nejlepším střelcem i doskakovačem týmu v prvním zápase.

Druhý poločas byl velkou přetahovanou. Ještě v úvodních minutách čtvrté části mohly na výhru pomýšlet oba celky (64:67 na začátku 36. minuty), následující tříminutovka však skončila 0:9 a rozhodla o prostějovské radosti. Hosté v zápase, který nesedl střelcům, zvítězili na doskoky 43:33, těšit je musí především 16 útočných doskoků.

Vítěze vedli Marek Sehnal (17 bodů), Rayshawn Simmons (14 bodů a 11 doskoků), Marek Souček (13 bodů a osm doskoků), Petr Dokoupil (13 bodů) a Martin Novák (10 bodů a 10 doskoků).

Hlavní oporou hradeckých Sokolů byl Ondřej Peterka s 20 body a sedmi doskoky, přidali se k němu jen Ladislav Malý (13 bodů) a David Šírek (10 bodů).

Kooperativa Národní basketbalová liga

Baráž - odveta

Královští Sokoli Hradec Králové - Orli Prostějov 68:78 (12:22, 36:41, 55:56)
Nejvíce bodů:
O. Peterka 20, L. Malý 13, Šírek 10, Honzák 9, Švandrlík a Kiršbaum po 5 - M. Sehnal 17, Simmons 14, Dokoupil a Souček po 13, M. Novák 10, Váňa 6. Úvodní zápas 89:89, Prostějov se udržel.