Jakub Tůma (vlevo) z Nymburku útočí kolem Jakuba Šiřiny z Opavy.

Jakub Tůma (vlevo) z Nymburku útočí kolem Jakuba Šiřiny z Opavy. | foto: David Šváb / ERA Nymburk

Nymburk po výhře v Opavě ovládl základní část basketbalové ligy

• 0
Nymburští basketbalisté zvítězili v 18. kole KNBL na palubovce druhé Opavy 101:67 a v předstihu si zajistili vítězství v základní části soutěže. Středočeši také ukončili téměř rok trvající domácí neporazitelnost slezského soupeře.

Opava doma naposledy prohrála loni na začátku února s Nymburkem a na šestnáctinásobné šampiony nestačila ani tentokrát. Slezané s favoritem drželi krok ještě krátce po poločase, kdy ztráceli pět bodů, ale favorit nakonec třetí čtvrtinu vyhrál o 19 bodů a v závěrečném dějství náskok ještě navýšil.

Na výhře Nymburka se 22 body podílel Jerrick Harding, zatímco Hayden Dalton přidal 17 bodů a Ryan Obasohan 15. V dresu Opavy zaznamenal 19 bodů nejlepší střelec soutěže Jakub Šiřina, Martin Gniadek si připsal 18 bodů.

Nymburk sice v listopadu přišel o dva roky a 93 zápasů trvající neporazitelnost v soutěži, když podlehl USK, ale základní část ovládl už posedmnácté. První místo neobsadil pouze v sezoně 2010/2011, kdy základní část vynechal a zasáhl až do nadstavby.