Tomáš Satoranský (uprostřed) z Washingtonu je faulován Mariem Chalmersem...

Tomáš Satoranský (uprostřed) z Washingtonu je faulován Mariem Chalmersem (vpravo) z Memphisu. | foto: Reuters

Wall se do týmu Washingtonu vrátil výhrou, Satoranskému zůstaly minuty

• 39
Washingtonští basketbalisté začali sérii domácích zápasů v NBA vítězně. Memphis překonali 93:87. Do základní sestavy se třech týdnech léčení vrátil John Wall, Tomáši Satoranskému připadla role jeho náhradníka.

Český rozehrávač Satoranský do hry vstoupil po sedmi minutách a celkem dostal šanci na 15 minut - velká část prostoru, který měl po dobu Wallovy absence, mu tak zatím zůstala. Zapsal si tři body (proměnil svou jedinou střelu z pole a jeden ze tří trestných hodů), dvě asistence a dva doskoky.

John Wall, vracející se po devíti duelech, se dostal do hry na necelých 28 minut a nastřílel 13 bodů. Střelecky Wizards vedl Bradley Beal s 18 body, přidal k nim i sedm asistencí.

Otto Porter Jr. je doplnil 14 body a devíti doskoky, Marcin Gortat 12 body a sedmi doskoky. Na pět minut do hry zasáhl i třetí rozehrávač Tim Frazier, avšak nebodoval.

Nejlepším střelcem Memphisu, který postrádá Mikea Conleyho i Tyrekeho Evanse, byl rozehrávač Andrew Harrison s 20 body, doplnil je sedmi asistencemi. JaMychal Green zvládl 15 bodů a 15 doskoků, Marc Gasol 15 bodů a 10 doskoků.

Washington si výrazné vedení vybudoval v úvodu utkání a další velký náskok si získal kolem poločasové pauzy, měl navrch o 17 bodů. Grizzlies však znovu vyrovnali, a tak rozhodl až třetí nástup domácích, ve čtvrté čtvrtině.

Houston se raduje z jedenáctého úspěchu za sebou, když doma jasně přehrál Charlotte 108:96. Rockets s pouhými čtyřmi nezdary kralují Západní konferenci i celé NBA. Už první čtvrtinu nad Hornets ovládli 38:23 a vedli až o 26 bodů.

Zápas režíroval Chris Paul s 31 body, 11 asistencemi a sedmi doskoky. Věhlasný rozehrávač kvůli zranění z úvodu sezony nastoupil zatím jen ve 12 zápasech, ale Houston s ním ani jednou neprohrál. James Harden připojil 21 bodů a osm asistencí a náhradník Eric Gordon 17 bodů. Hostům nestačilo 26 bodů, 18 doskoků a tři bloky Dwighta Howarda či 18 bodů plus 11 doskoků Michaela Kidda-Gilchrista.

Chris Paul v duelu s Charlotte:

Oklahoma City udolalo Indianu 100:95, jeho tahoun Russell Westbrook má sice triple-double za 10 bodů, 17 doskoků a 12 asistencí, ale musel překonat velké střelecké trápení, když proměnil jen tři ze 17 střel. Je to jeho 88. triple-double kariéry, devátý v sezoně.

Další sledovanou postavou byl Paul George - v prvním zápase proti bývalým spoluhráčům z Indiany za bučení fanoušků proměnil pouze tři ze 14 pokusů z pole a zapsal jen 12 bodů. Stejně jako on nastřílel také Carmelo Anthony. O 23 bodů (a 13 doskoků) se postaral Steven Adams a o 14 bodů Álex Abrines.

Victor Oladipo, který do Indiany zamířil za Paula George, zaznamenal 19 bodů. Další v létě vyměněný muž Domantas Sabonis se dostal na osm bodů. Pacers nestačilo ani 15 bodů Bojana Bogdanoviče, 14 bodů Darrena Collisona či 11 bodů, 10 doskoků a sedm zisků Thaddeuse Younga.

Victor Oladipo proti Russellu Westbrookovi:

Chicago vyhrálo čtvrtý zápas za sebou, Utah doma přehrálo 103:100. Vracející se Nikola Mirotič k tomu tentokrát pomohl 29 body a devíti doskoky; zatím nastoupil čtyřikrát a vždy slavil výhru. Robin Lopez sekundoval 16 body. Jazz nestačilo 32 bodů od nováčka Donovana Mitchella.

Boston přestřílel Denver 124:118. Vítěze vedl Kyrie Irving s 33 body a sedmi asistencemi, když se vrátil po jednozápasové zdravotní absenci. Jaylen Brown přidal 26 bodů a Aron Baynes zvládl 17 bodů, Jayson Tatum 15 bodů.

Za poražené Nuggets se činili Gary Harris s 36 body a šesti asistencemi i Jamal Murray s 28 body a 10 doskoky.

Nejlepším střelcem středečního programu byl DeMar DeRozan, který zařídil 37 body výhru Toronta 115:109 v Phoenixu. Jen ve třetí čtvrtině nasázel 18 bodů. Serge Ibaka sekundoval s 21 body a 13 doskoky, Jonas Valančiunas připojil 20 bodů a 11 doskoků.

Na souboj DeRozana vyzval domácí náhradník Troy Daniels, jenž se blýskl sedmi trojkami z deseti střel a nastřádal osobní rekord 32 bodů. Páté porážce Suns za sebou ovšem zabránit nedokázal. Greg Monroe přispěl 17 body a 11 doskoky, na 17 bodů se dostal i T. J. Warren.

Troy Daniels proti DeMaru DeRozanovi:

New Orleans si doma poradilo s Milwaukee 115:108, když svůj útok rozložilo mezi čtveřici mužů s nejlepší formou. DeMarcus Cousins stihl 26 bodů, 13 doskoků a sedm asistencí, ale také ztratil devět míčů. Anthony Davis dodal 25 bodů, 10 doskoků a čtyři bloky, E’Twaun Moore 21 bodů a Jrue Holiday 16 bodů a osm asistencí. Posledních 10 minut ovládli Pelicans 28:14.

Bucks nestačil jeden vynikající výkon Janise Adetokunba v podobě 32 bodů, devíti doskoků a pěti zisků, Khris Middleton přidal 15 bodů a 10 asistencí.

LA Clippers se oklepali ze ztráty Blakea Griffina a vyhráli třetí zápas za sebou, v Orlandu uspěli 106:95. Lou Williams vévodil s 31 body a osmi asistencemi, DeAndre Jordan přidal 16 bodů a 20 doskoků, Miloš Teodosič zaznamenal osm bodů, šest doskoků a šest asistencí.

Oslabeným Magic nestačí 20 bodů od Jonathona Simmonse či 14 bodů a 12 doskoků Nikoly Vučeviče. Nepomohl ani výkon Maria Hezonji, chorvatský mladík pookřál v základní pětce s dopracoval se k 17 bodům a devíti doskokům.

Mario Hezonja v duelu s Clippers:

Portland si poradil s Miami 102:95, když smazal šestnáctibodový deficit. C. J. McCollum ho vedl 28 body. Damian Lillard nasbíral 18 bodů, probudil se až v poslední čtvrtině. Al-Farouq Aminu se dostal na 15 bodů a 13 doskoků. Wayne Ellington vedl Heat 24 body, Dion Waiters nastřílel 17 bodů.