Je to jisté, říká manažer o přesunu do arény

1 2006
Pardubice - Sobota 14. října. Datum, které by si měli basketbaloví fanoušci výrazně zakroužkovat v kalendáři. V tento den se bude hrát v pardubické ČEZ Areně poprvé utkání Mattoni NBL. Premiéru obstará duel s vicemistrem z Prostějova. "Už je to stoprocentní," potvrdil David Musil, manažer pardubického klubu.

Kolik zápasů v nové sezoně sehrajete v aréně?
Nyní je jasné, že z 22 domácích utkání v základní části budeme v aréně hrát devět. Vždy v sobotu. Středeční nebo čtvrteční zápasy se na 99,9 procent uskuteční v hale na Dukle. Dějiště zápasů zatím známe do třetího března, kdy budeme s Nymburkem.

Poté vás ale ještě bude čekat dalších sedm domácích utkání v základní části ligy. Kde se uskuteční?
Vše závisí na tom, jak budou úspěšní hokejisté. Kdyby se nedostali do play-off, což jim v žádném případě nepřeji, mohli bychom odehrát v ČEZ Areně i další zápasy. Uvidíme později. Základní část v hokejové extralize končí 20. února.

Přesun zápasů do arény bude nepochybně velmi atraktivní. Nemáte z něj však i obavu? Přece jen se tím můžete částečně připravit o výhodu domácího prostředí.
Určitě si na tuto novinku budeme zvykat. Ale to samé platí i o soupeřích. Těžko dopředu posoudit, jaký to bude mít vliv. Navíc v aréně nastoupíme proti týmům, jakou jsou Prostějov, Nymburk, A Plus Brno nebo Prostějov. S nimi můžeme jen překvapit. Porazit je by bylo složité i v naší staré hale.

V úvodních pěti kolech nové sezony budete hrát čtyřikrát doma. Pouze jednou ale v aréně. To je asi výhoda pro úspěšný rozjezd.
Určitě. Na začátku máme dobré rozlosování. Pokud se dobře rozjedeme, mohli bychom čtyřikrát v úvodních pěti kolech vyhrát, což by bylo na úvod výborné. Z nejtěžších soupeřů nás čeká jen Prostějov, s nímž budeme hrát právě v aréně. S ním můžeme opravdu jen překvapit.

Přesun do ČEZ Areny je pardubickou novinkou. Změny chystá i liga. Základní části se bude hrát čtyřkolově každý s každým. Zamlouvá se vám to?
Byli jsme jedním z klubů, který po této změně volal. Bude to určitě zatraktivnění soutěže, liga bude pro fanoušky mnohem přehlednější. Je to lepší než dosavadní dělení na dvě skupiny po 22 kolech. Skupina A1 postrádala náboj, v A2 hrálo jen pár družstev o play-off. Nyní se o něj bude bojovat až do konce.

V úvodním kole play-off naopak zápasy ubyly. Dosud se hrálo na tři vítězství, v nové sezoně už jen na dvě. I tuto změnu vítáte?
Je to ústupek klubům, které hrají evropské poháry. Jsem přesvědčen, že postupující bude odpovídat realitě. Kdo vyhraje dvakrát, určitě by přidal i třetí vítězství. A bude to určitě i zajímavé. Začíná se na hřišti hůře postaveného týmu. Pokud doma uspěje, pro soupeře budou odvety na jeho palubovce stresující.

Turnaj ligových týmů otestuje novou palubovku

Pardubičtí basketbalisté chystají test na ligové zápasy. Ještě před začátkem příštího ročníku Mattoni NBL, v němž sehrají minimálně devět zápasů v ČEZ Areně, vyběhnou pod koše v novém působišti.

"Šestnáctého a sedmnáctého září chceme uspořádat turnaj za účasti čtyř týmů. Na 99,9 procent by se měl uskutečnit," uvedl David Musil, manažer pardubického klubu. "V aréně by měla být na dva dny položena nová palubovka. Změna by mohla nastat jedině v případě přeložení zápasu hokejové extraligy na sobotu."

Zatím jediným jistým účastníkem Synthesia Cupu je pořádající tým. "Chtěl bych, aby se turnaje zúčastnily Prostějov, Kunín a Děčín. Ale o přesném složení ještě budeme jednat," podotkl Musil.

Turnaj bude součástí oslav 50. výročí vzniku pardubického klubu. "Původně se měly konat 19. srpna. Měla tady hrát česká reprezentace. Usoudili jsme však, že prázdninový termín není nejvhodnější a že v září by mohlo přijít víc diváků. Proto jsme oslavy přesunuli," uvedl Musil. "V srpnovém termínu bychom chtěli v aréně sehrát pouze tréninkové utkání."

V ČEZ Areně se tak představí řada bývalých opor Pardubic. "Měli by nastoupit i v exhibičním utkání a během turnaje bude pokřtěna i kniha o historii našeho klubu," uvedl manažer Musil.

Autor:

31. 8. - 15. 9. (Čína)

Mistrovství světa basketbalistů zamíří v roce 2019 poprvé v historii do Číny, hostit ho bude osm měst. Turnaj odstartuje 31. srpna a vyvrcholí finálovým soubojem 15. září v pekingské Cadillac Areně. Na šampionát se podívá také česká reprezentace, po 37 letech naváže na start Čechoslováků v Kolumbii.

Ronen Ginzburg, Tomáš Satoranský, Jan Veselý, Šimon Puršl, Vojtěch Hruban, Viktor Půlpán, Kevin Durant, Kyrie Irving, Khris Middleton, Mathias Lessort, Pierre Oriola

Nejčtenější

I já byl zamotaný v pádech, říkal Kreuziger. Ale nezranil se a polepšil si

Roman Kreuziger z týmu Dimension Data během osmé etapy Tour de France.

Toulouse (Od našeho zpravodaje) Roman Kreuziger vjede ve čtvrtek do Pyrenejí na 17. místě pořadí Tour de France. O jedno místo si...

Postavil se Armstrongovi, byl vyštván z Tour. 20 let od aféry Bassons

Lance Armstrong

Ze sportovních výsledků jeho jméno nemůžete znát. Úspěchy sbíral pouze v amatérském pelotonu. V tom...

Ngadeu odchází, napsal Tvrdík. Utekl jako uličník, zlobí se šéf Slavie

Slávistický stoper Michael Ngadeu Ngadjui (vpravo) a Patrik Žitný z Teplic

Fotbalovou Slavii opouští další defenzivní opora. Simona Deliho následuje další stoper Michael...

Mistr bez Deliho a Ngadea. Jak může Slavia reagovat na odchod dvou věží?

Slávisté Simon Deli (vlevo), Ibrahim Traoré (uprostřed) a Michael Ngadeu...

Slávisté řeší velký problém. Zřejmě věřili, že odejde pouze jeden ze žádané stoperské dvojice Simon...

Tenis na deset bodů z deseti. Že by započala éra Halepové?

Rumunka Simona Halepová se raduje z vítězství ve Wimbledonu.

VIDEO V předlouhém listu gratulantů se vyjímal vzkaz od nejslavnější Rumunky v dějinách sportu. „To tedy...

Další z rubriky

Westbrook jde za Hardenem, Houston posílí také o Chandlera

Russell Westbrook z Oklahoma City se obrací na diváky v Portlandu.

Russell Westbrook po 11 letech opouští Oklahoma City. Tunder vyměnili někdejšího nejužitečnějšího...

Tajemná antihvězda. Proč je Kawhi Leonard nejžhavějším zbožím v NBA?

CHLADNÝ JAKO LED. Kawhi Leonard sleduje slavící fanoušky Toronto Raptors.

Celebrita, která nevyhledává pozornost. Miliardář, co si radši ponechá auto ještě z dob studií....

Leonard uzavřel s Clippers tříletou smlouvu na 103 milionů dolarů

Kawhi Leonard (vpravo) z Toronta se tlačí kolem DeMarcuse Cousinse z Golden...

Nejužitečnější hráč finále NBA Kawhi Leonard podepsal po odchodu z mistrovského Toronta do Los...

Najdete na iDNES.cz