Jan Veselý z Fenerbahce Istanbul brání Erricka McColluma z Chimek.

Jan Veselý z Fenerbahce Istanbul brání Erricka McColluma z Chimek. | foto: Profimedia.cz

Perfektní střelec Veselý a kol. si z Moskvy vezou osmý triumf v řadě

• 0
Basketbalisté Fenerbahce si po dalším dobrém výkonu pivota Jana Veselého protáhli vítěznou euroligovou sérii na osm zápasů. Český reprezentant k vítězství 107:76 na moskevské palubovce posledního celku tabulky Chimek přispěl 15 body, čtyřmi doskoky a čtyřmi asistencemi.

Fenerbahce o výhře rozhodlo ve druhé čtvrtině, do které sice vstoupilo pětibodovou ztrátou, ale nakonec po ní vedlo 53:44 a pak už dominovalo.

„První půlka nebyla tak dobrá, ale ve druhém poločase už jsme hráli svou hru,“ řekl v rozhovoru pro Euroleague TV Veselý, který v utkání proměnil všech pět dvoubodových pokusů a stoprocentní byl i při střelbě pěti trestných hodů a znovu po dvou dnech byl nejužitečnějším mužem na palubovce.

Istanbulskému celku po vítězné sérii patří osmé místo v tabulce, které jako poslední zaručuje místo v play off.

Sestřih ze zápasu Chimki - Fenerbahce:

Víc bodů než Veselý v dresu Fenerbahce proti Chimkám zaznamenali jen Nando de Colo s 18 body a Lorenzo Brown se 17 body.

Nejlepším střelcem utkání byl s 29 body Alexej Šved, k tomuto zápisu si však pomohl 26 střeleckými pokusy včetně 17 vypálených trojek, v utkání navíc spáchal sedm ztrát.

Euroliga basketbalistů - 23. kolo

Chimki Moskevská oblast - Fenerbahce Istanbul 76:107 (za hosty Veselý 15 bodů, 4 doskoky, 4 asistence)
Olympiakos Pireus - FC Barcelona 74:76
Olimpia Milán - Zenit Petrohrad 82:76
CSKA Moskva - Bayern Mnichov 66:69
Alba Berlín - Real Madrid 63:72
Panathinaikos Atény - Valencie BC 91:72
Crvena zvezda Bělehrad - ASVEL Lyon Villeurbanne 78:81
Baskonia Vitoria - Žalgiris Kaunas 81:68

Utkání Maccabi Tel Aviv - Anadolu Efes Istanbul bylo odloženo.