Dominez Burnett (vpravo) z Pardubic čelí obraně Pétera Tótha z Alby Fehérvár....

Dominez Burnett (vpravo) z Pardubic čelí obraně Pétera Tótha z Alby Fehérvár. Sleduje je pardubický trenér Levell Sanders. | foto: FIBA

Pardubičtí basketbalisté ztratili prodloužení, v Europe Cupu nepostoupí

• 2
Pardubičtí basketbalisté prohráli ve FIBA Europe Cupu domácí zápas s Albou Fehérvár 89:97 po prodloužení a přišli o naději na postup do osmifinále. Po čtvrté porážce v druhé skupinové fázi soutěže zůstali v tabulce po pěti kolech poslední už bez šance na posun mezi dvojici účastníků play-off. Maďarský tým naopak potvrdil vedení v tabulce a zajistil si postup.

Pardubičtí potřebovali k udržení naděje zvítězit nejméně o sedm bodů, aby získali výhodu ve vzájemné bilanci. V prvním poločase k tomu Východočeši i směřovali a ujali se vedení až o 11 bodů (41:30), ale lídr skupiny O ve třetí čtvrtině manko zlikvidoval.

V závěrečné části zase hosté neudrželi osmibodový náskok a zápas dospěl do prodloužení, které zvládl lépe maďarský celek. Nejlepším střelcem zápasu byl s 23 body Peter Lorant.

Domácí Dominez Burnett dal o bod méně, ale přidal i devět doskoků a tři asistence.

Pardubice první tři zápasy druhé fáze soutěže odehrály venku a po třech prohrách byly jejich šance už velmi malé.

Před týdnem se tým Levella Sanderse udržel ve hře díky vítězství nad tehdejším lídrem tabulky Pau-Orthez, ale tentokrát už o naděje definitivně přišel. Se soutěží se rozloučí za týden v domácím duelu s Kluží.