Chatilla van Grinsvenová (vpravo) z KP Brno útočí kolem Tijany Krivačevičové z...

Chatilla van Grinsvenová (vpravo) z KP Brno útočí kolem Tijany Krivačevičové z Elitzuru Ramla. | foto: FIBA / KP Brno / David Titz

Basketbalistky KP Brno porazily Ramlu a drží naději na postup

• 4
Basketbalistky KP Brno zvítězily v 6. kole Eurocupu nad izraelským týmem Elitzur Ramla 72:69 a udržely teoretickou naději na účast v play off. O jejich osudu rozhodne čtvrteční zápas mezi Botasem a Gorzówem a také souhra dalších výsledků v ostatních deseti skupinách, z nichž postoupí i čtyři týmy ze třetích míst.

Na něm svěřenkyně trenéra Dušana Medveckého skončí v případě výhry tureckého týmu, ale celkově hraje v jejich neprospěch negativní skóre. Ve vyrovnané skupině ale mohou Brňanky s konečnou bilancí tří vítězství a tří porážek skončit i poslední.

Brňanky vstoupily do utkání dobře a vedly 8:3, ale pak se začaly prosazovat soupeřky se zkušenostmi z WNBA, především autorka 26 bodů Tiffany Mitchellová.

Zlom nastal na začátku druhé čtvrtiny, kdy domácí basketbalistky nedaly šest minut ani bod. „Nedokázaly jsme si poradit se zónovou obranou a nepadalo nám to,“ řekla kapitánka Sarah Beránková.

Domácí hráčky ale zápas nevzdaly a na konci třetí čtvrtiny stáhly ztrátu na pouhé dva body. Necelé dvě minuty před koncem šly do vedení, které s velkým nasazením udržely. Výborně zahrály především Gabby Greenová a Chatilla van Grinsvenová. „Jsou to pro nás obrovsky cenné zkušenosti, tři výhry v řadě jsou fantastické,“ uvedl generální manažer týmu Richard Foltýn.