Jan Veselý (vlevo) z Fenerbahce se snaží zablokovat Shana Larkina z Anadolu...

Jan Veselý (vlevo) z Fenerbahce se snaží zablokovat Shana Larkina z Anadolu Efes Istanbul. | foto: Euroleague.net

Veselý útočil na triple double. Balvín si vylepšil střelecký rekord

• 0
Jan Veselý se ve čtvrtém kole basketbalové Euroligy blýskl 24 body, jenže ani jeho nejlepší střelecký výkon v tomto ročníku soutěže neodvrátil první porážku Fenerbahce Istanbul. Finalista z minulé sezony podlehl v městském derby Anadolu Efes 83:89.

Jan Veselý odehrál přes 32 minut a byl druhým nejvytíženějším hráčem zápasu. Nejlepším střelcem utkání byl díky tomu, že proměnil 10 z 12 pokusů za dva body a čtyři z pěti trestných hodů.

K tomu přidal osm doskoků a sedm asistencí, což je jeho osobní euroligový rekord. Nebyl tedy daleko od toho, aby se stal druhým hráčem, který v euroligovém duelu zvládne triple double.

Z hlediska užitečnosti to byl Veselého vyrovnaný nejpovedenější zápas v Eurolize. Na číslo 36 se dostal také v únoru proti Bambergu.

Anadolu táhl zkušený francouzský reprezentant Rodrigue Beaubois s 17 body, jeho krajan Adrien Moerman zapsal double double za 15 bodů a 10 doskoků.

Jan Veselý v duelu s Anadolu:

Nováček soutěže Gran Canaria měl šanci porazit CSKA Moskva, závěrečnou čtvrtinu však ztratil 14:26 a celý zápas 91:106.

Český pivot Ondřej Balvín si osmi body vylepšil osobní rekord v soutěži, proměnil tři ze čtyř střel z pole a oba trestné hody. Přidal k nim dva doskoky, jednu asistenci a jeden blok.

Střelcem zápasu byl Nando De Colo s 22 body, přidal i šest asistencí. Celek z Kanárských ostrovů táhl Clevin Hannah se 17 body a šesti asistencemi.

Sestřih ze zápasu Gran Canaria - CSKA Moskva:

Euroliga basketbalistů

4. kolo

Anadolu Efes Istanbul - Fenerbahce Istanbul 89:83 (za hosty Veselý 24 bodů, 8 doskoků, 7 asistencí)
Gran Canaria - CSKA Moskva 91:106 (za domácí Balvín 8 bodů, 2 doskoky, 1 asistence)
Darüssafaka Istanbul - FC Barcelona 71:79
Panathinaikos Atény - Žalgiris Kaunas 83:87 po prodl.

Bayern Mnichov - Baskonia Vitoria 77:71
Olimpia Milán - Chimki Moskva 81:80
Olympiakos Pireus - Maccabi Tel Aviv 88:80
Real Madrid - Budučnost Podgorica 89:55