Joffrey Lauvergne (vpravo) z Fenerbahce odstavený Vincentem Poirierem z Baskonie. | foto: Euroleague.net

Obrat v poslední minutě. Fenerbahce si pro pátou výhru dojelo k Baskům

• 0
Fenerbahce Istanbul si v šestém kole Euroligy připsali páté vítězství. Ve španělské Vitorii porazili tamní Baskonii 74:72 a drží třetí příčku v tabulce. Český basketbalový reprezentant Jan Veselý jim k tomu pomohl devíti body.

Na začátku závěrečné minuty přitom ještě vedl domácí celek, ale hráči Fenerbahce pak proměnili pět trestných hodů, ty poslední šest vteřin před koncem Gigi Datome. Ten také byl s 16 body nejlepším střelcem vítězů, navíc doskočil pět míčů.

Veselý si vedle devíti bodů připsal dva doskoky, tři asistence a zaskvěl se čtyřmi získanými míči. Protivníci ho také sedmkrát faulovali. V koncovce však dostal přednost francouzský pivotman Joffrey Lauvergne, který zapsal 15 bodů.

Nejlepším střelcem utkání nastoupil za domácí Baskonii - španělský podkošový reprezentant se senegalskými kořeny Ilimane Diop nasáze 17 bodů, během 21 minut přidal i šest doskoků. Další pivot Tornike Šengelija zajistil 15 bodů.

Duel ozdobila trefa domácího Luky Vildozy z poloviny hřiště, která přišla v poslední sekundě úvodní čtvrtky.

09.listopadu 2018 v 20:59, příspěvek archivován: 09.listopadu 2018 v 23:31

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

První souboj věčných řeckých rivalů skončil lépe pro Panathinaikos Atény. Zelení doma porazili Olympiakos Pireus 93:80, když ve druhém poločase vysázeli 52 bodů.

Lukas Lekavičius se ukázal 17 body, Nick Calathes zajistil 14 bodů, sedm doskoků a sedm asistencí. Olympiakosu nepomohlo ani 26 bodů Jorgose Printezise.

Euroliga basketbalistů - 6. kolo

Chimki Moskva - FC Barcelona 80:87
Budučnost Podgorica - Žalgiris Kaunas 60:72
Panathinaikos Atény - Olympiakos Pireus 93:80
Baskonia Vitoria - Fenerbahce Istanbul 72:74 (za hosty Veselý 9 bodů, 2 doskoky, 3 asistence, 4 získané míče)