SLOVINSKÝ ZÁZRAK. Luka Dončič z Realu Madrid a jeho radost.

SLOVINSKÝ ZÁZRAK. Luka Dončič z Realu Madrid a jeho radost. | foto: Archiv Eurohoops.net

Real zaškrtil soupeře v závěru a na čelo Euroligy ztrácí jednu výhru

• 0
Basketbalisté Realu Madrid si v 18. kole Euroligy vezou výhru 74:59 z palubovky Žangirisu Kaunas a na vedoucí CSKA Moskva ztrácejí jediný bod.

Litevský celek mohl věřit ve výhru nad španělským favoritem třicet minut, závěrečnou čtvrtinu však ztratil v poměru 6:21.

Real tentokrát vedli Othello Hunter (14 bodů a šest doskoků), Trey Thompkins (12 bodů), Jaycee Carroll a Gustavo Ayón (oba 11 bodů).

Nejlepším střelcem Žalgirisu byl brazilský pivot Augusto Lima (13 bodů), který se v minulé sezoně v Realu neprosadil do základní rotace.

Sestřih ze zápasu Žalgiris Kaunas - Real Madrid

Olympiakos Pireus rozpáral Baskonii 92:62 a na třetím místě se bodově vyrovnal druhému Realu. Už o poločase dominoval 50:28. Osm hráčů vítězného celku zaznamenalo mezi dvanácti a sedmi body. Horní hranice dosáhli Vassilis Spanulis (přidal i sedm asistencí), Georgios Printezis a Kostas Papanikolau.

Na straně baskického celku byl nejlepším střelcem americký rozehrávač Shane Larkin, rovněž dvanáctibodový. Ádám Hanga připojil 11 bodů a osm doskoků.

V závěrečné fázi zápasu rozhodla o své výhře Darüssafaka Istanbul, která doma přehrála Unics Kazaň 71:64. Brad Wanamaker pomohl tureckému celku 16 body, sedmi doskoky a pěti asistencemi, Adrien Moerman zvládl 17 bodů plus sedm doskoků.

Ante Žižič se na straně vítězů zviditelnil 13 body a pěti doskoky. Chorvatský podkošový talent zaznamenal devět bodů v rozhodující čtvrté části, kterou italnbulský celek získal 20:12.

Euroligový střelec číslo jedna Keith Langford tentokrát za poražené nastřílel „jen“ 16 bodů. Arťom Parachovskij přidal 13 bodů a osm doskoků, Pavel Antipov 13 bodů.