Michaela Stará (vlevo) z KP Brno útočí na koš Nantes.

Michaela Stará (vlevo) z KP Brno útočí na koš Nantes. | foto: FIBA

Stejskalová vedla Nantes proti KP Brno, v Eurocupu prohrál i Nymburk

• 3
Basketbalistky KP Brno prohrály ve svém třetím duelu eurocupové skupiny G s francouzským týmem Nantes Reze vysoko 58:84. Nedařilo se ani hráčkám Nymburku, které ve skupině H utrpěly první porážku v maďarském Szekszárdu (65:72).

Nymburské basketbalistky sehrály v Maďarsku vyrovnaný zápas, v prvním poločase dlouho těsně vedly, ale hlavní potíž pro ně představovalo dominantní australsko-americké duo Abby Bishopová, Erica McCallová. Obě nastřílely po 24 bodech a výraznou převahu domácích v doskakování (46:28) podpořily osmi, respektive deseti doskoky.

Až v rozhodující poslední čtvrtině se ale český tým nedostal ani jednou do vedení, jeho nejlepší střelkyní byla s 20 body americká rozehrávačka Chloe Wellsová. Dala čtyři trojky, ještě o jednu více trefila Alena Huňková.

Basketbalistky Králova Pole proti dosud poslednímu týmu tabulky nenavázaly na výkon z minulého utkání s Benátkami, ve kterém vybojovaly zatím jedinou výhru.

Svěřenkyně trenéra Davida Zdeňka udržely krok se soupeřem pouze sedm minut. Pak už si nedokázaly poradit s důraznou hrou, ztrácely míče už při rozehrávce a s obtížemi se dostávaly do střeleckých pozic. O poločase prohrávaly o 16 bodů a ani po změně stran skóre nevylepšily.

Prosadila se pouze pivotka Stephanie Maddenová, která zaznamenala 14 bodů a osm doskoků. Na první výhře Nantes se nejvíce podílela Ana Suarezová, autorka 15 bodů a deseti asistencí.

K oporám hostů patřila i bývalá hráčka KP Brno Michaela Stejskalová s 13 body a šesti doskoky. Už v první čtvrtině zaznamenala 11 bodů a nasměrovala francouzský celek k vítězství.

V příštím kole budou Brňanky ve středu 28. listopadu hostit Miškovec, nymburský tým nastoupí v Ružomberku.