Brionna Jonesová z USK Praha při trestném hodu

Brionna Jonesová z USK Praha při trestném hodu | foto: Václav Mudra/CZ.BASKETBALL

Trutnov vystoupil z karantény, USK ho v play off uvítal 137 body

• 1
Basketbalistky ZVVZ USK Praha rozdrtily ve druhém utkání čtvrtfinálové série Lokomotivu Trutnov 137:50. Favorit soutěže vede 2:0 na zápasy, první bod získal kontumačně poté, co Východočešky nemohly k utkání stejně jako k poslednímu duelu základní části nastoupit kvůli nákaze koronavirem v kádru.

V základní části už Pražanky nastřílely Trutnovu dokonce 141 bodů, rekordem sezony je jejich 147 bodů proti Strakonicím.

Na startu play off Pražanky zvládly 41 bodů v první čtvrtině, 75 do poločasu a 108 za třicet minut hry.

Na sobotním jednoznačném výsledku se 27 body podílela nejlepší střelkyně soutěže Brionna Jonesová, stačilo jí k tomu 14 střel, 12 z nich proměnila. 23 bodů a 11 doskoků přidala María Condeová a 19 bodů zajistila Veronika Voráčková.

Pražanky měly celkem sedm dvouciferných střelkyň. Poprvé v tomto ročníku dostala příležitost rozehrávačka juniorské reprezentace Kateřina Zeithammerová, využila ji ke dvěma bodům a třem ziskům.

Východočeškám scházely nejlepší střelkyně Anna Rylichová i dlouhodobě zraněná kapitánka Kateřina Kozumplíková.

Třetí zápas je na programu už v neděli znovu v Praze od 11:00. USK míří do semifinále, ve kterém ho čeká KP Brno, druhou dvojici vytvoří týmy Žabin a Hradce Králové.

V lize začaly i boje o páté až osmé místo, Chomutov doma zdolal Ostravu 75:58. Zasloužily se o to hlavně rozehrávačky Kateřina Bartoňová coby autorka 22 bodů a sedmi doskoků a Valentýna Kadlecová se 17 body.

„Jsme spokojené, tady se hrálo o každý bod. Plus 17 je dobré, ale každý zápas je jiný a v Ostravě se hraje špatně. Nesmíme nic podcenit,“ burcuje chomutovská opora Tereza Vorlová, mistryně světa 3x3. Po zápase se Levhartice fotily s novými ponožkami, které si vzaly pro štěstí: „Pořídily jsme si veselé prasátkové, tak doufáme, že nám štěstí ponesou dál.“

Renomia Ženská basketbalová liga

Čtvrtfinále play off - 2. zápas:

ZVVZ USK Praha - Lokomotiva Trutnov 137:50 (41:12, 75:28, 108:38)
Nejvíce bodů: Jonesová 27, Condeová 23, Voráčková 19, Kateřina Elhotová 16, Dojkičová 14, Režanová a V. Šípová po 10 - Králová 12, Finková 9, Linhartová 8. Stav série: 2:0.