Momentka z basketbalového čtvrtfinále mezi Svitavami (bílá) a Nymburkem

Momentka z basketbalového čtvrtfinále mezi Svitavami (bílá) a Nymburkem | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Kolín srovnal po prodloužení stav čtvrtfinále, Nymburk vyhrál podruhé

• 6
Basketbalisté Kolína udolali po prodloužení Prostějov 110:106 a vyrovnali stav čtvrtfinálové série NBL na 1:1. Mistři z Nymburku i podruhé jasně zdolali Svitavy, na jejich palubovce zvítězili 113:57 a v pátek doma by měli slavit postup do bojů o třináctý ligový titul v řadě.

Vyrovnaný zápas v Kolíně poslal do prodloužení Bakič, když proměnil oba trestné hody a srovnal na 94:94. V této době zbývalo do čtvrté sirény čtvrt minuty, dvě sekundy před koncem ještě Roseboro zkusil trojku, ale minul. Černohorský kanonýr Bakič se dostal na 31 bodů, prostějovský Američan Roseboro se zase zaskvěl 16 doskoky.

Kolínu se ale zranil Horák při souboji pod košem s Norwou. „Vůbec nevíme, zda bude hrát nejenom zápas příští, ale vůbec do konce sezony,“ posteskl si kolínský kouč Predrag Benáček. Prostějov v prvním čtvrtfinále v pátek porazil Kolín jen o dva body (81:79) a vyrovnaná bitva dnes pokračovala.

„Zase to byl zápas dvou rozdílných poločasů. Vedli jsme o 18 bodů a ve druhém poločase jsme pod vlivem nějaké euforie začali vybírat hodně těžké střely. Dostalo se to pouze o deset a po zranění Ládi jsme se dostali do útlumu, z kterého jsme se díkybohu dostali,“ řekl kolínský pivot David Machač.

Basketbalová liga mužů, čtvrtfinále play-off

2. zápasy

Kolín - Prostějov 110:106 po prodl. (27:17, 51:41, 71:67, 94:94)
Nejvíce bodů:
Bakič 31, Skinner 24, Hunt a Machač po 15, Horák 12 - Roseboro 28, Slezák 20, Tomanec 18, Marko a Palyza po 13, Šteffel 10. Stav série: 1:1.

Svitavy - Nymburk 57:113 (9:28, 22:56, 36:90)
Bruinsma 16, Doaks 14, Špaček 9 - Dixon 20, Randle 17, Hruban 16, De Zeeuw a Svoboda po 13. Stav série: 0:2.