Česká basketbalistka Eva Kopecká zakončuje během utkání se Srbskem.

Česká basketbalistka Eva Kopecká zakončuje během utkání se Srbskem. | foto: ČBF / Václav Mudra

Basketbalistky završily přípravný turnaj výhrou nad mistryněmi Evropy

• 0
České basketbalistky se na závěr přípravného turnaje v Karlových Varech dočkaly první výhry. Úřadující mistryně Evropy ze Srbska porazily těsně 58:56.

Výsledek nedělního zápasu nemohl nic změnit na konečném pořadí v karlovarském turnaji. Češky skončily na čtvrtém a místě a Srbsko si odveze pohár pro vítězky. V přípravném turnaji je ale důležitější, zda se hra ubírá tím správným směrem.

Vstupy do utkání zatím nepatří mezi silné stránky českého týmu. Ani v utkání proti úřadujícím mistryním Evropy nezachytil začátek. Problémy mu dělala především nátlaková obrana soupeřek. Důkazem budiž pět ztrát za úvodní desetiminutovky a o chvíli později i průběžná ztráta 14 bodů.

Alarmující propast zafungovala na svěřenkyně trenéra Beneše jako červený hadr na býka.

Zvýšenou aktivitu v defenzivě potvrdila dvěma zisky Eva Kopecká. Jejího příkladu následovaly i další spoluhráčky a najednou to byly Srbky, kdo sbíral ztráty.

Češky i díky šňůře 14:0 vyrovnaly skóre. Podruhé v zápase je dostala do vedení trojkou nejmladší česká hráčka Voráčková.

Zlepšený výkon vydržel i přes poločasovou přestávku, ale při devítibodovém českém vedení se opět zvedla srbská vlna. Jelena Milovanovičová, která v přímém souboji o nejlepší turnajovou střelkyni přestřílela Alenu Hanušovou, zavelela k dalšímu obratu. Jenže nebyl poslední. Češky opět zvedly hlavu, přežily závěrečný tlak Srbek a připsaly si první zvládnutou koncovku i výhru v přípravě.

Přípravný turnaj basketbalistek

Česko - Srbsko 58:56 (10:20, 32:27, 43:47)
Nejvíce bodů: Stejskalová 13, Záplatová 8, Hanušová a Kateřina Elhotová po 7, Voráčková a Kopecká po 5 - Milovanovičová 16, Čadová 12, T. Jovanovičová 9. Trestný hod: 22/15 - 8/6. Trojky: 3 - 4. Doskoky: 37 - 36. Zisky: 8 - 10. Ztráty: 19 - 15. Asistence: 9 - 10. Fauly: 15 - 24.

Čína - Lotyšsko 68:81 (15:20, 33:38, 46:57)

Konečné pořadí: 1. Srbsko 3 zápasy/2 výhry, 2. Lotyšsko 3/2, 3. Čína 3/1, 4. Česko 3/1.