Cleveland Cavaliers: LeBron James smečuje

Cleveland Cavaliers: LeBron James smečuje - LeBron James z Clevelandu smečuje. | foto: AP

Cavaliers potřebovali prodloužení a famózní výkon LeBrona Jamese

• 12
Basketbalisté týmu Cleveland Cavaliers potřebovali k výhře v Sacramentu prodloužení, ale v něm nepovolili svému soupeři ani bod. Vynikající LeBron James přispěl k vítězství triple-doublem - 34 bodů, 16 doskoků a 10 asistencí.

Sacramento (13/15) - Cleveland (22/8) - 104:117 po prodl.
(29:32, 24:25, 32:32, 19:15, 0:13)

LeBron James zaznamenal 34 bodů, 16 doskoků a 10 asistencí a Cavaliers potvrdili roli favorita, i když k tomu potřebovali prodloužení. V něm ale nedovolili domácím ani bod a vyhráli ho 13:0. Zydrunas Ilgauskas během něho trefil 3 přesné trojky.

Ilgauskas nastřílel celkem 25 bodů a Cavs porazili Sacramento už posedmé v řadě. Mo Williams se vrátil na palubovku navzdory naraženému kolenu a po poločasové přestávce nastřílel 21 ze svých 27 bodů.

James naopak nastřílel 26 bodů v první půli, ale ve 4.čtvrtině a prodloužení to byla především jeho obrana, která rozhodla. James si vzal "na starost" domácího hvězdného nováčka Tyrekea Evanse a Kings v nastaveném čase netrefili ani jednu ze 7 střel - a navíc ztratili dva míče.'

Evans nastřílel 28 bodů, ale ve 4.čtvrtině a prodloužení trefil jedinou z 8 střel. Jason Thompson a Omri Casspi nastříleli po 18 bodech, Spencer Hawes přidal 17 bodů a 12 doskoků. Cavs si udrželi úspěšnost střelby přes 51%.

V pátek ve 23 hodin našeho času hrají Cavs velký vánoční souboj na palubovce obhájců titulu Lakers, přímým přenosem ho vysílá program NOVA sport.

Další zápasy:
New Orleans - Golden State 108:102
Chris Paul nastřílel 20 bodů a Hornets uštědřili Golden State jejich sedmou porážku v řadě. Emeka Okafor zaznamenal 10 bodů a 14 doskoků, David West přidal 14 bodů a Peja Stojakovič 13.

Hornets prohrávali ještě ve třetí čtvrtině, ale pak otočili zápas šňůrou 15:2. Monta Ellis nastřílel za hosty 35 bodů, Corey Maggette přidal 22 bodů a 10 doskoků a Stephen Curry 17 bodů a 10 doskoků. Warriors měli kvůli zraněním k dispozici jen 7 hráčů.

Orlando - Houston 102:87
Dwight Howard zaznamenal 13 bodů a 20 doskoků a Orlando mělo téměř po celou dobu celkem jasně navrch. Úřadující Nejlepší bránce roku Howard zaznamenal také 4 bloky a dominoval nad Rockets pod košem, i když nehrál nijak vydařený ofenzívní zápas.

Uzdravený Jameer Nelson nastřílel za domácí 15 bodů a Magic vyhráli pátý z posledních 6 zápasů, v pátek je čeká velký souboj s Bostonem. Za hosty nastřílel Carl Landry 20 bodů a Aaron Brooks přidal 17 bodů.

Phoenix - Oklahoma City 113:117
Hostující Kevin Durant nastřílel 38 bodů a trefil i klíčový koš z jumpu 14 sekund před koncem. Thunder prohráli s Phoenixem předchozích 9 zápasů v řadě, ale nyní jsou teprve druhým týmem ligy, který dokázal Suns porazit na jejich palubovce.

Thunder už mají na kontě 14 výher, což je číslo, které v loňské sezóně dosáhli až 28.února v 59,zápase sezóny. Durant, který nastřílel 11 bodů ve 4.čtvrtině, zvyšoval svým posledním košem v zápase na 115:111.

Russell Westbrook nastřílel za hosty 19 bodů, domácím nestačilo letošní maximum 35 bodů Amareho Stoudemirea, který doskočil 14 míčů. Steve Nash zaznamenal 24 bodů a 12 asistencí.

San Antonio - Portland 94:98
Jerryd Bayless nastřílel osobní rekord 31 bodů a Blazers senzačně vyhráli navzdory až neuvěřitelně velké marodce. Kvůli problémům s ramenem totiž nenastoupila ani největší hvězda týmu Brandon Roy, ale Bayless, který nastoupil poprvé v kariéře v základní pětce, ho dokonale nahradil.

Kromě Roye hostům chyběli kvůli zranění i Oden, Przybilla, Fernandez, Outlaw a Batum. LaMarcus Aldridge nastřílel 22 bodů, veterán Juwan Howard zaznamenal 12 bodů a 12 doskoků. Domácím nestačilo 24 bodů a 11 doskoků Tima Duncana.

Denver - Atlanta 124:104
Náhradník J.R.Smith nastřílel své letošní maximum 41 bodů a k výhře Nuggets pomohl 10 přesnými trojkami. Carmelo Anthony přidal 24 bodů a nováček Ty Lawson (nastoupil v základní pětce místo zraněného Billupse) nastřílel 16 bodů. Nuggets vyhráli šestý domácí zápas v řadě.

Nuggets vyhráli letos vůbec první zápas, ve kterém chyběl někdo ze základní pětky - bez Billupse měli dosud bilanci 0/5, bez Martina 0/3. Za hosty nastřílel Jamal Crawford 24 bodů, Al Horford přidal 18 bodů a 11 doskoků. Hawks prohráli teprve podruhé z posledních 9 zápasů.

Detroit - Toronto 64:94
Andrea Bargnani nastřílel 21 bodů, Hedo Turkoglu přidal 11 bodů a letošní maximum 11 asistencí a Raptors, kteří mají jinak jednu z nejhorších obran v lize, dokonale oslabené Pistons přibrzdili. Detroit měl úspěšnost střelby z pole jen 28% a vyrovnal své bodové minimum za celou historii klubu (od sezóny 1954/55, kdy byl zaveden časový limit na útok).

Pistons prohráli už 6 zápasů v řadě, když jim znovu chyběli Hamilton, Gordon i Prince. Charlie Villanueva nastoupil se zraněním nohy a netrefil ani jedinou ze 7 střel. Jarrett Jack nastřílel za hosty 14 bodů, Chris Bosh přidal 12 bodů a 9 doskoků.

Miami - Utah 80:70
Dwyane Wade nastřílel 29 bodů a Heat výbornou obranou udrželi Utah na jeho letošním bodovém minimu. Udonis Haslem zaznamenal 12 bodů a 11 doskoků a Heat potvrdili, že se jim v posledních letech proti Jazz mimořádně daří - od roku 2004 proti nim mají bilanci 11/1.

Quentin Richardson nastřílel 11 bodů a Heat nastříleli také své letošní bodové minimum - ale na přesvědčivou výhru jim to stačilo. Za hosty nastřílel Deron Williams 18 bodů a Carlos Boozer 14 - jenže 12 z nich zaznamenal hned v úvodu a pak už se téměř neprosadil.

Oba týmy měly úspěšnost střelby hluboko pod 40%, ale Jazz navíc ztratili 21 míčů, což Miami přímo využilo k 28 bodům. Předchozí letošní minimum Utahu bylo 77 bodů proti Lakers, jeho bilance je zatím 0/5, pokud nenastřílí aspoň 90 bodů.

Milwaukee - Washington 97:109
Antawn Jamison nastřílel 25 bodů a doskočil 10 míčů, Earl Boykins zaznamenal 12 ze svých 15 bodů v poslední čtvrtině a Wizards vyhráli druhý zápas ve dvou dnech a třetí z posledních čtyř. Caron Butler zaznamenal 23 bodů a 10 doskoků, Gilbert Arenas přidal 18 bodů, ale v poslední čtvrtině odstoupil s naraženým svalem.

Michael Redd nastřílel za domácí své letošní maximum 32 bodů, ale trápící se Bucks prohráli 12 z posledních 16 zápasů. Milwaukee prohrávalo nepřetržitě více než 32 minut, ale úvod poslední čtvrtiny vyhrálo 9:0 a po koších Charlieho Bella a Kurta Thomas se ujalo vedení 84:81. Jenže hosté odpověděli vlastní šňůrou 9:0, kterou táhli Butler, Jamison a Boykins - a otočili skóre na 93:86.

New Jersey - Minnesota 99:103
Al Jefferson nastřílel své letošní maximum 27 bodů a Timberwolves dramaticky vyhráli souboj dvou nejhorších týmů v lize. Timberwolves porazili už v úvodním zápase sezóny Nets šťastnou střelou v poslední sekundě, tentokrát jim v koncovce pomohl videozáznam a změna rozhodnutí rozhodčích.

Jonny Flynn nastřílel 22 bodů, Kevin Love přidal 13 bodů a 16 doskoků a Minnesota vylepšila svou bilanci na 6/24. Nets zůstávají poslední v lize s bilancí 2/27, když prohráli už poosmé v řadě. Klíčový okamžik přišel 26 sekund před koncem, kdy rozhodčí po poradě u videa změnili rozhodnutí, že míč šel do autu od nohy hostujícího Coreyho Brewera.

Brewer, který nastřílel 17 bodů, byl poté faulován v dalším útoku a dvěma šestkami zvýšil na klíčových 101:97 pro hosty. Za domácí nastřílel Devin Harris 23 bodů, Číňan Yi Jianlian přidal 22 bodů a Courtney Lee 20.