Zuzana Mračnová z Valosunu Brno najíždí kolem Ivy Komžíkové z Trutnova

Zuzana Mračnová z Valosunu Brno najíždí kolem Ivy Komžíkové z Trutnova | foto: Otto Ballon Mierny, MAFRA

Brněnský Valosun posílil o Večeřovou a chce medaili. Nejspíš tu bronzovou

  • 0
V minulém ročníku skončily šesté. Do Ženské basketbalové ligy přesto vstoupí hráčky Valosunu Brno s medailovými ambicemi. Nejlepším důvodem, proč ve stupně vítězů věřit, je příchod Ivany Večeřové, pivotky vícemistryň světa.

Brňanky mají za sebou nezvykle tvrdou přípravu. "Nový trenér Tomáš Veselý dokázal už v přípravě realizovat naši představu agresivního basketbalu. Tak náročnou přípravu ještě naše hráčky neabsolvovaly," řekl na tiskové konferenci předseda klubu Martin Šibal.

Kouč Veselý předpokládá, že ligová soutěž bude s výjimkou nejlepších dvou týmů Frisco Sika Brno a ZVVZ USK Praha hodně vyrovnaná.

"V boji o třetí místo budou silné zejména Trutnov, Hradec Králové a Slovanka. Chceme hrát hlavně atraktivní basketbal a přitáhnout diváky do hlediště," poznamenal kouč Veselý.

Večeřová posílila Valosun po návratu z angažmá v Galatasaray Istanbul. "Návrat do české nejvyšší soutěže po dvou letech beru jako výzvu. Nebudu ale v lehké pozici, zatím jsem s týmem trénovala pouze třikrát. Musíme si zvyknout na jiný systém hry," řekla Večeřová, bývalá opora konkurenčního Frisco Brno.

Další tahounkou by měla být bývalá reprezentantka Miloslava Svobodová. Obě pivotky ale trápí před začátkem sezony zranění. Svobodová si poranila kotník a Večeřové po náročném programu na nedávném mistrovství světa otéká v minulosti operované koleno.

Klub se vedle nejvyšší domácí soutěže připravuje i na start ve Středoevropské lize.

Sport v roce 2020

30. 11. 2019 - 22. 3. 2020 (přehled závodů)
13. - 23. 2. 2020 (Anterselva)
8. - 24. 5. 2020 (Švýcarsko)
12. 6. - 12. 7. 2020 (13 měst)
24. 7. - 9. 8. 2020 (Tokio)