Anna Hrušková (u míče) z Hradce Králové jde do koše KP Brno.

Anna Hrušková (u míče) z Hradce Králové jde do koše KP Brno. | foto: Martin Veselý, MAFRA

Boj o finále basketbalistek začíná, pro Hradec Králové doma

  • 0
K poslednímu kroku k vysněnému ligovému stříbru, které si na krk pověsily už před dvěma lety, basketbalistky Sokola Hradec Králové vykročí ve středu. V domácí hale rozehrají semifinálovou sérii, jejich soupeřkami budou hráčky KP Brno, ve hře nebude nic méně než postup do finále a s ním i jistota druhého místa v letošním ročníku.

„Soupeř má velmi kvalitní tým, pro nás by mohl mluvit vyrovnanější kádr. Čekáme ale velmi těžkou a dlouhou sérii,“ uvedl k ambicím obou družstev prezident hradeckého klubu Miroslav Volejník.

Semifinále basketbalistek

Hradec vs. KP Brno

Program:
středa v 18.30 Hradec - KP Brno
sobota 1. 4. KP Brno - Hradec
úterý 4. 4. Hradec - KP Brno

Případné další zápasy:
čtvrtek 6. 4. v Brně
sobota 8. 4. v Hradci

Vzájemné zápasy v této sezoně:
KP Brno - Hradec 88:79 po prodl.
Hradec - KP Brno 81:75

KP Brno šlo do play-off z třetího místa, hradecké Lvice z druhého, rozdíl mezi oběma družstvy byl jen jednobodový. Vyrovnaná byla také bilance vzájemných zápasů, každý tým vyhrál jednou.

Semifinálová série se hraje na tři vítězná utkání, bohužel v Hradci se hned první střetává se semifinále hokejové extraligy. Začíná totiž v hale na Eliščině nábřeží v 18.30, jen zhruba hodinu po začátku hokeje, v němž se Hradec rovněž v domácím prostředí utká také se soupeřem z Brna. „Bohužel termínová listina byla dána dopředu a nám to vyšlo takto,“ vysvětlil Volejník.