Damian Lillard (vpravo) z Portlandu se sápe po míči, který už nemá pod kontrolou James Harden z Houstonu. | foto: AP

Nový kouč Houstonu začal výhrou v prodloužení, děkovat může Hardenovi

• 28
Střelecké představení Jamese Hardena bylo rozhodujícím faktorem vítězné premiéry prozatímního kouče J.B. Bickerstaffa na lavičce Houstonu. Domácí zdolali Portland 108:103 po prodloužení a vousatý vůdce týmu k tomu přispěl 45 body.

Houston tak před svými fanoušky odvrátil hrozbu páté porážky za sebou.

Rockets přitom prohrávali až o 15 bodů. V poslední čtvrtině ale zabrali a do prodloužení poslal utkání trojkou v poslední sekundě normální hrací doby po trochu divoké střele Corey Brewer. V prodloužení dal Harden všechny body Houstonu a dotáhl tým k výhře celkově 45 body.

„Ať už se trefuji nebo netrefuji, tak musím vést tenhle tým a dovést ho k výhrám. Musím začít u sebe a hrát s větší energií, pak se to otočí,“ řekl Harden novinářům.

„Tohle je přesně ta výhra, která může zvrátit naši sezonu. Prohrávali jsme, ale kluci zabrali a silou vůle to otočili. Je to cennější, než kdybychom zvítězili o 30 bodů,“ řekl prozatímní trenér Bickerstaff.

Portland prohrál posedmé za sebou. Dalšímu nezdaru nezabránil ani Damian Lillard, který nastřílel 23 bodů.

Popáté v řadě prohrálo New Orleans, oslabené o řadu zraněných hráčů. Bez Anthonyho Davise a dalších pěti členů základní rotace podlehlo Oklahomě City 103:110. Pelicans byli na dostřel až do koncovky, když je držel 30 body Ryan Anderson, ale v závěru nestačili na Russella Westbrooka. Westbrook při absenci Kevina Duranta převzal kontrolu nad ofenzivou a srovnal bilanci Thunder na 2-2 bez Duranta. Mladý rozehrávač zaznamenal 43 bodů, devět doskoků a osm asistencí včetně klíčových košů v závěru. Enes Kanter přidal 24 bodů a 14 doskoků.

„Hraju prostě agresivně. Nehledě na to, kdo mě brání, jsem schopný dostat se ke koši a rozhodit obranu soupeře. Pak už to řeším podle toho, jak reagují,“ řekl Westbrook po utkání.

I po dvanácti zápasech jsou bez výhry basketbalisté Philadelphie, kteří tentokrát podlehli Indianě 85:112. Nejvíce se o vítězství Pacers přičinil Paul George, jenž dal 34 bodů.

Dallas po nepovedeném úvodu na palubovce Bostonu a osmnáctibodové ztrátě v prvním poločase nakonec zvítězil 106:102. Dirk Nowitzki k tomu přispěl 23 body.