JE ZPĚT. Uzdravený Dwyane Wade (vlevo) z Miami v souboji s bostonským Averym

JE ZPĚT. Uzdravený Dwyane Wade (vlevo) z Miami v souboji s bostonským Averym Bradleym. | foto: AP

Miami s uzdraveným Wadem zdolalo Boston a vyrovnalo klubový rekord

• 7
Basketbalisté Miami, suverénní lídři NBA, potěšili v pátečním duelu s Bostonem své fanoušky hned třikrát. Vítězstvím 109:101, vyrovnáním osm let starého klubového rekordu domácích výher - připsali si pětatřicátou - a návratem Dwyanea Wadea.

Takzvaná "velká trojka" Miami LeBron James, Chris Bosh a Wade si spolu po delší době zahrála alespoň 12 minut. "Je to paráda být zase pohromadě," liboval si James, jenž dal 20 bodů. Miami v úvodu zápasu prohrávalo až o 13 bodů, ale ve druhé čtvrtině suverénní lídr soutěže přehrál Boston 41:23.

Utah neztratil v boji o poslední volné místo v play off díky vítězství nad Minnesotou 107:100, na kterém měl lví podíl Al Jefferson, jenž si 40 body vyrovnal osobní maximum. Jazz jsou dvě utkání před koncem základní části dál v závěsu za Los Angeles Lakers a budou čekat na jejich zaváhání. Kalifornský tým v pátek přišel o Kobeho Bryanta, jenž si v duelu s Golden State patrně přetrhl achilovku.

Jan Veselý nastoupil pošesté za sebou za Washington, který prohrál doma s Philadelphií 86:97. Český basketbalista strávil na palubovce čtyři a půl minuty, doskočil tři míče a zaznamenal jednu asistenci.

I když Dallas ve středu přišel definitivně o možnost postoupit do play-off, kde bude chybět po 13 letech, motivaci jeho hráči neztratili. V prodloužení udolali Denver 108:105. Nuggets se nepovedlo prodloužit sérii pěti výher a vybojovat 55. vítězství v sezoně, což by byl nový klubový rekord. Budou na to mít ještě tři pokusy.