Eliška Hamzová ze Žabin Brno při rozehrávání akce.

Eliška Hamzová ze Žabin Brno při rozehrávání akce. | foto: BK Žabiny

Brněnskou bitvu o bronz rozehrály lépe basketbalistky Žabin

• 4
První brněnské derby v souboji o bronz v lize basketbalistek vyhrály Žabiny. Na domácí palubovce porazily KP Brno 76:68, ačkoliv většinu zápasu jen dotahovaly ztrátu. Série se hraje na tři vítězství, až do rozhodnutí v dvoudenních intervalech a bude pokračovat v pátek v hale Králova Pole.

Žabiny hned v první čtvrtině nabraly až třináctibodové manko a ještě v úvodu druhého poločasu prohrávaly o jedenáct (32:43). „Spálili jsme hrozně moc vyložených šancí,“ posteskl si domácí kouč Viktor Pruša. Zlepšenou obranou se pak ale vrátily do zápasu a dovedly ho do dramatické koncovky, ve které důležitou trojku na 69:65 proměnila Michaela Vacková. Ta potom svojí čtvrtou trefou zpoza oblouku v utkání ještě uzavřela skóre a vedle 12 bodů jí chyběl jediný doskok k double doublu.

„Více než třicet minut jsme prohrávali, ale myslím si, že za bojovnost si výhru zasloužíme,“ dodal Pruša, jehož svěřenky vyhrály poslední čtvrtinu 25:10. Ještě tři spoluhráčky Vackové byly bodově úspěšnější včetně Elišky Hamzové, jež byla z pozice náhradnice nejlepší střelkyní týmu s 19 body. Ofenzivu soupeře táhla s 22 body Teniya Pageová, americká rozehrávačka se ale také dopustila sedmi chyb.

Ztráty míče byly pro hráčky Králova Pole kamenem úrazu, spáchaly jich 24 proti jedenácti domácím. „Žabiny přitvrdily v obraně, my jsme se snažili o střelbu z dálky a přestali jsme hrát jako tým,“ komentoval trenér Králova Pole Dušan Medvecký prohraný závěr.

Play off basketbalové ligy žen

O 3. místo - 1. zápas:
Žabiny Brno - KP Brno 76:68 (18:27, 32:41, 51:58)
Nejvíce bodů:
Hamzová 19, Vondráčková 14, Stoupalová 13 - Pageová 22, Potterová 13, Zohnová a Remenárová po 10.

O 9. místo - odveta:
Slovanka MB - Strakonice 75:64 (13:12, 33:33, 52:43)
Brejchová 19, Malíková 16, Hálová 14 - Rosecká 15, Růžková 14, J. Vydrová a L. Vydrová po 10. První zápas 65:67.