A. J. Walton (vlevo) z Kolína chystá útok kolem Jaye Wisseha z Ústí.

A. J. Walton (vlevo) z Kolína chystá útok kolem Jaye Wisseha z Ústí. | foto: Geosan Kolín / Adam Hruška

Pardubice zastavily vítězné tažení Svitav a střídají je na druhém místě

• 2
Krajský souboj s atraktivním nábojem vyhráli basketbalisté Pardubic. Šestizápasovou vítěznou sérii Svitav ukončili na domácí palubovce výhrou 93:85 a rivala po 15. ligovém kole vystřídali na druhém místě.

V pardubickém dresu sedm hráčů skórovalo dvojciferně, nejlepším střelcem byl David Škranc jen se 14 body. Čtyři hráči si také připsali šest a více doskoků a stejný počet přispěl čtyřmi a více asistencemi.

Richie Williams nastřádal 13 bodů, devět doskoků, sedm asistencí a tři zisky, Viktor Půlpán 12 bodů, sedm doskoků, šest asistencí a tři zisky.

Hosté měli výrazně méně vyrovnaný tým. Ve hře je drželi Pavel Slezák s 30 body (trefil pět trojek z odmi střel) a náhradník Matěj Svoboda s 22 body, ale první porážce po šesti ligových výhrách nezabránili.

Svitavané ani jednou nevedli, ve třetí čtvrtině ale dokázali snížit sedmnáctibodové manko na pouhý bod. Jejich naděje utrpěly, když si kapitán Roman Marko rychle nastřádal fauly.

Vicemistrovská Opava zvítězila na hřišti nováčka z Hradce Králové jasně 89:64, i když v poločase vedl favorit jen o bod. Zbytek utkání a zejména poslední čtvrtina, ve které domácí dali jen sedm bodů, se hrála pod taktovkou Slezanů.

Pět hostujících hráčů zaznamenalo dvojciferný počet bodů a náhradníci přestříleli domácí lavičku 37:12. Miroslav Kvapil zaujal 19 body a Radovan Kouřil 11 body a 11 asistencemi.

Nejlepším střelcem zápasu byl ale královéhradecký Pavol Lošonský s 22 body. Čerstvá hradecká posila, srbský rozehrávač Pedja Stamenkovič, se uvedla devíti body, 10 asistencemi a sedmi doskoky.

Ladislav Pecka rozhodl o vítězství Ústí nad Labem v Kolíně v poměru 92:90. Severočechům se povedla odveta za říjnovou domácí a ještě těsnější porážku (86:87). Domácím nepomohlo k výhře ani 29 bodů Prestona Purifoye a 15 bodů, 10 doskoků a sedm asistencí A. J. Waltona, ústecký Pavel Houška dal 22 bodů, Pecka o čtyři méně a doskočil sedm míčů.

Na výhře Olomoucka 99:89 v Praze nad USK se podílel 28 body a 10 doskoky Javonte Douglas a 22 body a osmi doskoky Lukáš Palyza. Hanáci vyhráli počtvrté za sebou.

Pražané spoléhali na Ondřeje Sehnala (19 bodů a šest asistencí), Raheema Applebyho (19 bodů) a Filipa Vukosavljeviče (18 bodů a pět doskoků).