Adéla Filařová z VŠE Praha (vlevo) a Porchia Greenová ze Slovanky. | foto: Tomáš Krist, MAFRA

Basketbalistky VŠ Praha trápily brněnský IMOS, Trutnov padl na DSK

• 0
Až v poslední čtvrtině zlomily basketbalistky IMOS Brno odpor VŠ Praha a v 21. kole základní části ligy zvítězily 87:73. Pražanky tak nepřidaly úspěch další ke dvěma výhrám, které si Pražanky odvezly z haly Rosnička v minulé sezoně.

Do závěrečné čtvrtiny šel celek z brněnských Žabovřesk s náskokem pouhých čtyř bodů, ale její úvod vyhrály 14:0 a vytvořily si vedení až o 19 bodů.

Před posledním kolem brněnský celek dál ztrácí jen bod na vedoucí ZVVZ USK Praha. Úřadující šampionky zakončí za týden základní část utkáním v Hradci Králové, IMOS bude hrát derby s Valosunem.

K vítězství euroligového týmu přispěla 24 body Američanka Ohldeová, 19 bodů dala druhá nejlepší střelkyně ŽBL Švédka Abdiová. VŠ táhla veteránka Reisingerová. Devětatřicetiletá hráčka, která ve středeční dohrávce překonala 461. startem v české nejvyšší soutěži ligový rekord, zaznamenala 22 bodů a 13 doskoků.

Basketbalistky USK Praha deklasovaly oslabený Valosun Brno 117:55 a připsaly si jubilejní dvacátou výhru. České mistryně dovedly zápas k očekávanému výsledku dva dny poté, co v Eurolize ztratily vedení nad Polkowicemi a nepovedlo se jim stvrdit postup do osmifinále.

Valosun se představil na Folimance bez zdravotně indisponovaných střeleckých opor Ashleigh Fontenetteové a Amber Spragueové a proti favoritovi byl bez šance.

Na vedoucí duo tabulky ztratil třetí Hradec Králové, který na palubovce desátých Strakonic prohrál 73:75. Lví podíl na těsném vítězství Jihočešek měla Křížová, která nasbírala 22 bodů a 15 doskoků. Zdatně jí sekundovala Thomasová s 16 body a 12 doskoky.

Trutnov překvapivě klopýtl na palubovce předposledního DSK Basketball, po třech čtvrtinách prohrával už o 17 bodů a v rámci závěrečného náporu stáhl pouze na 79:85.