Pardubický basketbalista Dušan Pandula (červenobílá) bojuje s Robertem Landou z Děčína. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Basketbalový šlágr pro druhé Pardubice, třetí Děčín porazily o 26 bodů

• 0
Basketbalisté Pardubic porazili v dohrávce 21. kola NBL Děčín vysoko 101:75 a upevnili si před severočeským soupeřem druhé místo v tabulce. Kolo před rozdělením soutěže na nadstavbové skupiny A1 a A2 se Beksa vzdálila Děčínu na tříbodový rozdíl a potvrdila svoji neporazitelnost na domácí palubovce v základní části.

Pardubice v říjnu prohrály v Děčíně 73:79, ale v novém roce už soupeři oplatily porážku ve čtvrtfinále Českého poháru (78:70) a nyní i v ligové odvetě. Východočeši ovládli zápas zejména po změně stran, druhý poločas vyhráli rozdílem 24 bodů a jako první v sezoně nastříleli vicemistrovi přes sto bodů.

Nejlepším střelcem byl Dominez Burnett s 22 body, vítězové si k výhře pomohli i 15 útočnými doskoky oproti pouhým dvěma soupeřovým. „Hráli jsme dnes velmi dobře, většinou jsme zápas kontrolovali. A ofenzivní doskok byl rozhodující faktor, díky němu jsme měli spoustu druhých šancí na zakončení,“ řekl pardubický trenér Levell Sanders České televizi.

Rozdíl v doskakování pod soupeřovým košem viděl jako klíčový i děčínský kouč Pavel Budínský. „Vydrželi jsme jenom poločas, protože jsme nedokázali fyzicky čelit celých 40 minut lavině útočných doskoků. Výsledek je ale trochu krutý na to, že jsme neodehráli úplně špatný zápas,“ konstatoval Budínský.