Momentka z duelu Hradce Králové a Trutnova (bílá)

Momentka z duelu Hradce Králové a Trutnova (bílá) | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Basketbalistky Trutnova vyrážejí za prvním pokusem potvrdit postup

 • 0
Náročný maraton šesti zápasových střed za sebou se v podání basketbalistek Kary Trutnov dostane do své poloviny. A odměna může být velmi zajímavá. Pokud na palubovce VŠB Ostrava vyhrají, zajistí si postup ze základní skupiny Středoevropské ligy a po roční pauze si zahrají Final Four této soutěže.

„Nebude to ani při nelichotivém postavení soupeřek v domácí ligové soutěži nic jednoduchého, ale rádi bychom si postup přivezli už nyní,“ uvedl manažer trutnovského klubu Jan Braun.

Program Kary Trutnov

 • středa 3. 2.: VŠB Ostrava - Kara (17.30)
  Středoevropská liga
 • sobota 6. 2.: Slovanka MB - Kara
  Ženská basketbalová liga
 • středa 10. 2.: Hradec Kr. - Kara
  Český pohár, 4. kolo
 • sobota 13. 2.: Žabiny Brno - Kara
  Ženská basketbalová liga
 • středa 17. 2.: Kara - SBŠ Ostrava
  Středoevropská liga

Pro Trutnov je zápas první ze dvou příležitostí proklouznout do finálové čtyřky. Druhou bude mít za dva týdny v domácí hale, soupeřkami budou opět hráčky z Ostravy, které v základní skupině Středoevropské ligy ještě nevyhrály a na postup nemají naději. K tomu, aby šla dál společně s již jistým postupujícím, kterým je rumunský Arad, Kara potřebuje aspoň jednou Ostravu porazit.

Na sever Moravy se vydá po sobotní prohře v ligovém derby v Hradci Králové. Tam vinou zranění a absence dorostenek zápas odehrála jen se sedmi hráčkami. „V Ostravě už bude moci nastoupit Nagyová, která hrát nemohla, a pojedou i některé dorostenky,“ uvedl Braun.

Kaře začaly náročné týdny se dvěma zápasy ve středu 20. ledna, kdy si zajistila postup v Českém poháru. O týden později ve Středoevropské lize porazila Flying Foxes Vídeň a připravila si výhodnou pozici pro postup ze skupiny. V ní má před sebou další dvě středeční utkání, a to s Ostravou. Mezi nimi se za týden znovu ve středu utká s rivalkami z Hradce Králové, a to o postup do závěrečného turnaje letošního ročníku Českého poháru.