Sarah Beránková (vpravo) z KP Brno se tlačí přes Marii Růžičkovou z Umana Reyer...

Sarah Beránková (vpravo) z KP Brno se tlačí přes Marii Růžičkovou z Umana Reyer Benátky. | foto: FIBA

Basketbalistky KP Brno se rozloučily s Eurocupem prohrou s Benátkami

• 1
Basketbalistky KP Brno zakončily své účinkování v Eurocupu FIBA, doma prohrály s italským týmem Umana Reyer Benátky 51:76. Svěřenkyně trenéra Davida Zdeňka v soutěži zaznamenaly jedinou výhru a už před závěrečným zápasem byly na posledním místě skupiny I.

Benátky potvrdily roli favorita a do play-off postoupí se stoprocentní bilancí. Brňanky držely vyrovnanou partii jen v úvodní čtvrtině, kterou prohrály 13:17.

Ve druhé desetiminutovce odpadly, přestala se jim dařit střelba a vlastními chybami umožnily hostům vybudovat si už do poločasu dvacetibodový náskok.

Po změně stran soupeř bez problémů dotáhl zápas do vítězného konce. Domácí basketbalistky propadly v zakončení. Jejich nejlepší hráčky Ilona Burgrová, Edita Šujanová a Veronika Remenárová zaznamenaly shodně pouze po devíti bodech.