ilustrační foto

ilustrační foto | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Ostravský pivot Bohačík si zastřílel. Dal Jindřichovu Hradci 36 bodů

  • 0
Jedna trojka, 13 dvoubodových tref a sedm proměněných trestných hodů. To pivotu basketbalistů NH Ostrava Petru Bohačíkovi vyneslo 36 bodů v jednom utkání.

Od soboty je novým střeleckým rekordmanem tohoto ročníku Kooperativa NBL. Výrazně přispěl k výhře nad Jindřichovým Hradcem 82:79.

„Dal jsem sice body, ale obrovský kus práce odvedli Adam Číž, který nastoupil asi po deseti dnech a ještě s teplotou, a Garret Kerr, který odehrál třicet minut a měl horečku asi třicet osm a půl. Pro ně to byl velký zápas,“ uvedl Petr Bohačík.

Dal jste už někdy tolik bodů?
Ne. Tuším, že v lize bylo moje maximum nějakých jednatřicet. V dorostu jsem jich dal i více, jenže to je něco jiného, to se nedá srovnat.

Co se musí stát, aby utkání takto střelecky vyšlo?
Musí vám ten zápas sednout se vším všudy. Prostě se mi dařilo. Na druhou stranu jsem věděl, že máme zase úzkou sestavu, protože máme zraněné a nemocné hráče (Ostravští utkání odehráli v sedmi lidech – pozn. red.). Cítil jsem ještě větší zodpovědnost. Měli jsme v sestavě více mladých, takže pokud jsme chtěli pomýšlet na vítězství, musel jsem předvést nadstandard.

Nebránili vás protihráči o to usilovněji?
Když jsem dal zpočátku dvanáct čtrnáct bodů, tak se na mě soustředili více a už jsem se uvolňoval hůře.

Střílel jste více než obvykle?
Podle pokusů určitě.

Rekordman nejvyšší soutěže Chavis v únoru 2006 nastřílel 61 bodů, čímž přispěl k výhře Mlékárny Kunín nad Spartou 135:64. Dá se jeho výkon překonat?
V dnešní lize to půjde hůře, takový hráč momentálně v lize není. Ale pokud si dobře vzpomínám, Chavis byl výborný trojkař, takže mu ty body naskakovaly více.

Uzdraví se vaši spoluhráči do 29. prosince, kdy hrajete v Opavě?
Doufám, že to budeme v co nejsilnější sestavě. Přes Vánoce máme volněji, i nyní jsme dostali dva dny volna. Netuším však, kolik se nás sejde v úterý na tréninku. Poslední dobou nás bylo málo.

Sport v roce 2020

30. 11. 2019 - 22. 3. 2020 (přehled závodů)
26. 12. 2019 - 5. 1. 2020 (Ostrava a Třinec)
8. - 24. 5. 2020 (Švýcarsko)
12. 6. - 12. 7. 2020 (13 měst)
24. 7. - 9. 8. 2020 (Tokio)