Deandre Ayton z Phoenixu (s číslem 22) v utkání proti Dallasu, čelem je Luka...

Deandre Ayton z Phoenixu (s číslem 22) v utkání proti Dallasu, čelem je Luka Dončič. | foto: AP

Houston vyhořel. Jednička draftu slavila výhru, trojka smutnila

• 11
Basketbalisté Houstonu zahájili sezonu NBA vysokou porážkou, na svém hřišti podlehli New Orleans jasně 112:131. Premiéru v elitní soutěži má za sebou jednička letošního draftu Deandre Ayton, který s Phoenixem slavil vítězství 121:100 nad Dallasem. V dresu poražených Mavericks do ligy vstoupila trojka draftu Luka Dončič.

Dvacetiletý pivot Ayton zahájil kariéru v NBA solidně 18 body, 10 doskoky a šesti asistencemi. Vidět byl i o rok mladší Dončič, slovinský mistr Evropy z roku 2017 začal svoji pouť v nejslavnější soutěži deseti body, osmi doskoky a čtyřmi asistencemi.

Hvězdou utkání byl Devin Booker, který vystřílel Phoenixu vítězství 35 body. Hned 19 z nich si schoval na posledních sedmi minut zápasu.

Deandre Ayton v utkání Phoenix - Dallas:

Houston patří k nejambicióznějším týmům v soutěži, ale úvodní zápas ukázal, že obavy některých odborníků o defenzivu týmu byly na místě.

Klub totiž v létě přišel o několik důležitých hráčů, kterým nevadilo bránit a bez nich se texaský celek proti New Orleans ani jednou nedostal do vedení. Jen za první poločas inkasoval 71 bodů.

NBA začala, šampioni z Golden State začali výhrou

Středeční zpravodajství

Pelicans k první výhře táhl Anthony Davis, který nasbíral 32 bodů, 16 doskoků a osobní rekord osm asistencí. Nikola Mirotič trefil šest trojek a dostal se na 30 bodů a povedený debut v dresu New Orleans zažil Julius Randle, který za 23 minut měl 25 bodů a 8 doskoků.

Rockets vedl s 21 body Eric Gordon. Triple double atakoval James Harden s 18 body, 10 asistencemi a devíti doskoky. Dres Houstonu poprvé v soutěžním zápase oblékl Carmelo Anthony, začal na lavičce a nakonec za 27 minut dal jen devět bodů.

Kawhi Leonard začal vítězně angažmá v Torontu. Kanadský tým přehrál Cleveland 116:104 i díky 24 bodům a 13 doskokům právě Leonarda. Jeho spoluhráč Kyle Lowry zapsal 27 bodů, hosty vedl s 21 body Kevin Love, který však proměnil jen pět z 18 pokusů z pole.

Z Toronta do San Antonia výměnou za Leonarda mimo jiné přišel i DeMar DeRozan a se Spurs přehráli Minnesotu 112:108. DeRozan byl s 28 body nejlepším střelcem, LaMarcus Aldridge jej podpořil 21 body a 19 doskoky.

Nejvyrovnanější zápas středečního programu se hrál v Charlotte, kde domácí podlehli Milwaukee 112:113.

Hornets celý zápas prohrávali, ale v poslední minutě šli do vedení díky trojce Malika Monka a trestným hodům Kemby Walkera. Na druhé straně ale vrátil trestnými hody vedení hostům Janis Adetokunbo a Hornets už během 23 sekund neskórovali.

Adetokunbo zapsal 25 bodů, 18 doskoků a osm asistencí. Charlotte nestačilo 41 bodů Kemby Walkera.