Jaromír Bohačík v dresu Štrasburku v zápase s Peristeri

Jaromír Bohačík v dresu Štrasburku v zápase s Peristeri | foto: Basketball Champions League

Bohačík pomohl Štrasburku vyřadit Tenerife a zahraje si semifinále Ligy mistrů

• 0
Český reprezentant Jaromír Bohačík postoupil se Štrasburkem do semifinále basketbalové Ligy mistrů. Francouzský tým porazil ve čtvrtfinálovém zápase na závěrečném turnaji v Nižním Novgorodu favorizované mužstvo Tenerife 88:86 po prodloužení. Bohačík přispěl k výhře deseti body a čtyřmi doskoky.

V semifinále narazí Štrasburk na dalšího španělského soupeře Burgos. Obhájce prvenství z minulého roku porazil izraelský Hapoel Holon 86:77.

Před Francií mě varovali, uznává Bohačík. V Lize mistrů se mu vede líp

Tenerife, které vyhrálo premiérový ročník Ligy mistrů v roce 2017 a předloni skončilo druhé, vedlo v poločase nad Štrasburkem o deset bodů. Třetí čtvrtinu ale francouzský tým ovládl 23:12 a sahal po postupu už v normální hrací době, ale soupeř v závěru z trestných hodů vyrovnal. Nejlepším střelcem zápasu byl s 22 body Bohačíkův spoluhráč Brandon Jefferson.

Bývalý Bohačíkův tým Nymburk neuspěl ve středečním čtvrtfinále s tureckou Karsiyakou.

Čtvrtfinále basketbalové Ligy mistrů

v Nižním Novgorodu

Tenerife - Štrasburk 86:88 po prodl. (za hosty Bohačík 10 bodů, 4 doskoky, 1 asistence)

Hapoel Holon - Burgos 77:86