„Představte si, že provozujete firmu, která neustále prodělává přes 200 milionů eur ročně – a nazýváte to úspěchem. To je současná realita basketbalových klubů v Eurolize. Osmnáct zúčastněných týmů každoročně prodělává ohromné částky, aniž by byl na obzoru udržitelný finanční model,“ uvedl Schweitzer na sociální síti LinkedIn.
Jenom tím potvrdil a vysvětlil rozhodnutí německého klubu, které zaznělo před několika dny.
Vrátí se ruské kluby do Euroligy? Musíme napravit křivdu, tvrdí srbský funkcionář![]() |
Alba ve vrcholící sezoně Euroligy skončila stejně jako loni poslední, vyhrála jen pět z 34 zápasů.
„Výhry nezmění zásadní problém, ten systém se prostě sám neufinancuje. V našem klubu vytváříme systémy tak, aby nebyly závislé na neustálých finančních injekcích zvenčí. Naším cílem je, aby Alba existovala dalších sto let a déle. Proto tvoříme soběstačný model, kdy je úspěch na hřišti spojen s finanční odpovědností mimo něj,“ zdůvodnil pětapadesátiletý podnikatel, který stojí v čele klubu od roku 2016.
NBA Europe? Možná s Realem, PSG a City. Konkurenti jedou v režimu F1![]() |
Zapojení Alby do Ligy mistrů nemusí být trvalým řešením. Chystaný vstup zámořské NBA do Europy je doprovázen zájmem o nejbohatší města na kontinentu – včetně německé metropole.
Další celek, který zvažuje přesun z Euroligy a Eurocupu do soutěží FIBA, je španělský Joventut Badalona. V minulých letech se pro podobné stěhování rozhodli i oba finalisté letošní Ligy mistrů, vítězná Unicaja Málaga a stříbrný Galatasaray Istanbul.