V Nashvillu se kvalitními časy zaskvěla další Američanka La Tasha Jenkinsová, která zaběhla nejrychlejší stovku (11,05) i dvoustovku (22,59) letošní sezony. Ve Stanfordu padlo hned pět výkonů roku, o což se starali především vytrvalci.
STANFORD (USA, mítink Cardinal Invitational)
Muži - 100 m (+3,1): 1. Barbour (Brit.) 10,47, tyč: 1. Stevenson 571, 2. Slover 561, výška: 1. Nieto 223, 3000 m přek.: 1. Gary 8:23,12 - výkon roku, 2. Tolman 8:35,41, 5000 m: 1. M. Keino (Keňa) 13:22,91, 2. Torres 13:26,00, 3. Ritzenhein 13:27,77, 4. Riley 13:29,15, 10 000 m (memoriál Kima McDonalda): 1. Chepkurui (Keňa) 27:19,79 - výkon roku, 2. Keflezighi 27:20,15, 3. L. Kipkosgei (Keňa) 27:46,49, 4. Schiebler (Kan.) 27:50,65, 5. J. Brown (Brit.) 27:53,42.
ženy - 800 m: 1. Teterová 1:59,76 - výkon roku, 2. Cumminsová (Kan.) 2:02,89, ...11. Lenka Kalabova (ČR) 2:06,94, 3000 m přek.: 1. E. Jacksonová 9:55,41 - výkon roka, 2. Larsonová 10:16,67, 3. Mannová (ČR) 10:16,98, 5000 m: 1. Landoyová (Nor.) 15:37,53, 10 000 m: 1. Šibuiová (Jap.) 30:48,89 - výkon roku, 2. Drossinová 30:50,32 - rekord USA, 3. Rhinesová 31:41,16, 4. Davenportová 31:59,29.
NASHVILLE (USA, mítink)
Ženy - 100 m a 200 m: 1. La Tasha Jenkinsová 11,05 (+1,4) a 22,59 (+0,7) - výkony roku.
ARLINGTON (USA, mítink UTA Invitational)
Muži - 400 m: 1. Simpson 45,38, 800 m: 1. T. Gray 1:47,50, 110 m přek. (+0,9): 1. Wignall (Jam.) 13,54, 400 m přek.: 1. Adkins 50,63, kladivo: 1. Charfreitag (SR) 77,51.
PROVO (USA, mítink Robison Invitational)
Muži - 400 m: 1. Nielsen 46,26, 400 m přek.: 1. Guymun 49,46, trojskok: 1. Szmuda (SR) 15,62, výška: 1. Clinger 225, dálka: 1. Szmuda (SR) 780 (+3,9).
Ženy - tyč: 1. Stacy Dragilaová 455 - výkon roku, sedmiboj: 1. Allenová 5264, 2. Dragilaová 5139.
SAN DIEGO (USA, mítink)
Muži - desetiboj: 1. Škoberne (Slovin., tréner halové světové rekordmanky na 800 metrů J. Čeplakové) 7085.
WESTWOOD (USA, mítink)
Muži - 200 m (+0,3): 1. Lipscomb 20,5, 110 m přek. (+1,2): 1. Ryan 13,69, 400 m přek.: 1. Ericksson 49,62, dálka: 1. Armon 800, trojskok: 1. Kapek (Fr.) 16,70, disk: 1. Moser 61,04.
BERKELEY (USA, mítink)
Ženy - kladivo: 1. Joyceová (Kan.) 65,23 - nár. rekord.
MT. PLEASANT (USA, mítink)
Muži - 200 m (+4,8): 1. McDade 20,68, 400 m: 1. Awazie (Nig.) 46,48.
AUSTIN (USA, mítink)
Muži - 100 m (+0,6): 1. Heard 10,41, 200 m (+0,9): 1. Jacobs 20,78, 400 m: 1. Blackwood (Jam.) 45,59, 110 m přek. (0,0): 1. Pinnock 13,57, výška: 1. Austin 227, 4x400 m: 1. Baylor 3:04,59.
Ženy - 200 m (+2,0): 1. Robinsonová 23,20, 400 m přek.: 1. McIntoshová (Bar.) 56,24, výška: 1. Acuffová 191, tyč: 1. Kubishtová 425, trojskok: 1. Leeová (Jam.) 13,87 (-0,8).
ATHENS (USA, kromě kladiva zrušili na mítinku Georgia Invitational pro špatné počasí všechny disciplíny)
Muži - kladivo: 1. Haklits (Chorv.) 78,63 - nár. rekord.
EL PASO (USA, mítink)
Muži - 100 m (+0,1): 1. Egbele 10,21, 2. C. Douglas (Hol. Antily) 10,23, 200 m: 1. Egbele 20,54, 400 m: 1. Berrian 46,16, tyč: 1. Hysong 542, koule a disk: 1. Ugwu (Nig.) 19,69 a 63,50.
Ženy - tyč: 1. Schwartzová 440.
GREELEY (USA, mítink)
Muži - disk: 1. Malone 66,58.
WESEL (Německo, mítink)
Ženy - tyč: 1. Schulteová 420
PISA (Itálie, maraton)
Muži - 1. Kipkering (Keňa) 2:20:44.
Ženy - 1. Žulajevová (Rus.) 2:41:49.
CATANIA (Itálie, maraton)
Muži - 1. Modica 2:15:55, 2. W. Ngeno (Keňa) 2:16:04, 3. Metet (Tanz.) 2:19:26.
MONDOVI (Itálie, mítink)
Muži - 100 y: 1. Dacastello 9,74, 300 m: 1. Vallet 33,30.
WIESBADEN (Německo, mítink)
Muži - disk: 1. Riedel 64,77, 2. Tunks (Kan.) 62,50, 3. Lischka 61,76, 4. Seelig 51,49.