Wilson Kipketer ukončil kariéru

Monte Carlo - Světový rekordman v běhu na 800 metrů Wilson Kipketer opouští atletické ovály. Čtyřiatřicetiletý rodák z Keni, který však už deset let reprezentoval vlast své manželky Dánsko, tak změnil na jaře avizované rozhodnutí skončit příští rok na evropském šampionátu v Göteborgu.

Trojnásobný  mistr světa byl rozhodnutý skončit už po loňské olympiádě v Aténách, kde ke stříbru ze Sydney přidal bronzovou medaili, ale až teď byl připraven své úmysly zveřejnit.

"Měl jsem jenom jeden cíl, získat zlatou olympijskou medaili. Když jsem v Aténách skončil třetí, bylo jasné, že už se mi sen nesplní. Musím být realista a pochopit, že můj čas už nepřijde, že v Pekingu už závodit nebudu," vysvětlil Kipketer v rozhovoru
na oficiálních internetových stránkách IAAF.

Nejrychlejší půlkař historie, jehož čas 1:41,11 z roku 1997 dosud nikdo nepřekonal, bude postrádat atmosféru velkých závodů. "Budou mi chybět pocity při osmistovce, jak jsem se cítil, když jsem kontroloval závod a běžel v čele," svěřil se nyní už bývalý