Šebrle s Dvořákem si pěstují pohodu

  • 3
Birmingham - Pohoda objala české vícebojaře na halovém mistrovství světa. Medailové naděje Roman Šebrle s Tomášem Dvořákem vstoupí v Birminghamu do dvoudenního sedmibojařského klání v sobotu dopoledne a plány se jim pokusí zkřížit první muž letošních tabulek Rus Lev Lobodin, olympijský vítěz Estonec Erki Nool či Američan Tom Pappas. Šebrle, obhájce titulu světového šampiona, však cítí formu už třeba proto, že ve čtvrtek večer vyhrál 150 korun v desetníkovém mariáši. A trojnásobný mistr světa v desetiboji Dvořák je rovněž v klidu, přestože ho trochu pobolívají achilovky. Dále čtěte: Aktuální dění na šampionátu sledujte ZDE x Ohlasy českých atletů x Prohlédněte si fotogalerii

"Také jsem docela zhubl, tak dvě až tři kila. Asi tím stresem," připomněl Dvořák nedávné zdravotní potíže těhotné manželky a dvou dcer. "Už jsou naštěstí v pořádku," ulevilo se mu. V Birminghamu má dokonce váhu. "To abych věděl, jestli se mohu pořádně najíst," vykládal s úsměvem.

Dal si pálivé kuřecí kari a náramně si liboval. "Kuchyně mi chutná," řekl. Zato Šebrlemu chybí v jídelníčku maso. "Jídlo je dobré, ale dneska určitě zajdu do restaurace a dám si nějaký pořádný kus masa. Už mi docela chybí," povídal. V pátek dopoledne se byl rozcvičit a cítil se velmi dobře.

"Nemělo by to být špatné," prohlásil radostně. Pocity ho prý nikdy nezklamaly. Viděl už i Lobodina s Pappasem. "Vypadají moc dobře, ale já jsem jim řekl, že je tady holt porazím," smál se osmadvacetiletý mistr Evropy v hale i pod širým nebem.

Velkou radost mu udělala čtvrteční večerní partička mariáše. Naráz vyhrál nad trenérem Daliborem Kupkou a masérem Petrem Křížkem 128 korun, pak ještě nějaké drobné přidal. "Docela nadávali," chechtal se Šebrle. Karty vystřídají počítačové hry. "Masér má práci, takže zase až v letadle," vysvětlil atlet, jehož přípravu na šampionát narušila před čtrnácti dny nemoc.

"Taky Nool byl nemocný a prý se rozmýšlel, jestli sem vůbec pojede," řekl stříbrný olympijský medailista ze Sydney. V sobotu musí vstávat už v půl šesté. "Poslední dvě noci jsem moc nespal, je tam nějaká diskotéka. Ale mám špunty do uší," mávl rukou.

Dvořák se v Birminghamu ukázal s novými dioptrickými brýlemi. Slušivé oakleye s titanovým rámem si ale nekupoval. "Dostal jsem je, stojí totiž pěkné peníze," chlubil se doplňkem. I dlouhé vlasy, které si nechal narůst kvůli sázce, si zatím nechává. "Jen jsem je trochu zastřihl a upravil," prohrábl si kštici rukou.

Dráhu si pochvaloval. "Jen to někde nemají pořádně přilepené," podotkl. "Ovál je dobře postavený, ale to my moc neoceníme," glosoval se smíchem fakt, že sedmibojaři poběží na oválu jen závěrečný kilometr.

On-line přenos ze sedmiboje sledujte v sobotu a v neděli ZDE