Lenka Masná

Lenka Masná - Lenka Masná do finále osmistovky na MS v Berlíně neprošla | foto: ČTK

Půlkařka Masná chtěla běžet pod dvě minuty. Nevyšlo to

• 0
Nejlepší česká běžkyně na 800 metrů Lenka Masná závodí za Olymp Brno. Přesto na čtvrteční Zlaté tretře Ostrava byla trochu doma. "Jako starší žákyně jsem běhala za SSK Vítkovice," připomněla. "Pak jsem odešla studovat do Brna a zůstala tam." Leč pochází z Kopřivnice. "Z rodiště Emila Zátopka," zdůraznila.

Na Tretře doběhla třetí v čase 2:01,06 minuty, když vyhrála Nizozemka Yvonne Haková za 2:00,53.

Jste s výkonem spokojená?
Myslela jsem, že mám na víc. Zatím tomu vše odpovídalo, ale bohužel jsem posledních tři sta možná čtyři sta metrů běžela ve druhé dráze a v závěru mi chyběly síly.

Jak jste si užila atmosféru?
Ta byla fantastická. Lidé výborně povzbuzovali a ještě mě hecoval spíkr, když hlásil: Lenka Masná útočí.

A neútočila jste na první místo?
To tak jenom vypadalo.

Jak silná byla konkurence?
Jako na Diamantové lize v Šanghaji, a tak jsem si říkala, že by to mohlo být dobré. Čekala jsem, že půjdu pod dvě minuty. Bohužel.

Limit na Evropu už ale máte. Mohla jste běžet volněji?
Už nejsem pod žádným tlakem. Teď to chce jen závodit a vyhrávat.

Zmínila jste Emila Zátopka. O delších tratích, jaké běhával on, jste neuvažovala?
Možná v budoucnu si zaběhnu maraton, ale zatím ne, zatím má přednost osmistovka.