Nahý atlet běhá s tyčí Paříží 2: Mesnil hledá sponzora v aukci na internetu

Francouzský tyčkař Romain Mesnil představuje neobvyklý způsob hledání sponzora prostřednictvím internetové aukce. | foto: Reuters

31 2009
Zoufalé situace si žádají nevídané činy. Francouzský tyčkař Romain Mesnil pokračuje v době ekonomické krize v originálním způsobu hledání sponzorů. Video, jehož ukázku zveřejnil minulý týden, vyvěsil dnes celé. A k tomu se "prodává" v aukci na internetu.

Pokud byste se chtěli zviditelnit v atletickém světě, teoreticky i vy máte šanci. Jedenatřicetiletý tyčkař totiž nabízí k odkupu místo na svém dresu. Obrací se na firmy i na jednotlivce. To vše na francouzské verzi internetové aukční stránky Ebay.

Mesnil, stříbrný medailista z mistrovství světa 2007 a z mistrovství Evropy 2006, ztratil loni jako sponzora firmu Nike. Aby při hledání nového partnera upoutal pozornost, zveřejnil minulý týden ukázku videa, v němž nahý běží mezi turisty i auty Paříží. "Je to originální způsob. Byl prvním, kdo se k tomu odhodlal. Stal se tak známým, což je první důležitý krok k tomu, aby získal partnera," míní Karel Tejkal, odborník na sportovní marketing.

Dnes už má Mesnil na svých stránkách video celé. A k tomu odkazy na aukční web, kde na jedné z uveřejněných fotek stojí v modrém trikotu s nalepeným otazníkem. To je místo pro nového partnera, jež lze vydražit.

"Společnosti, které chtějí být spojené s nejlepšími atlety, jako jsou banky nebo pojišťovny, to asi nenaláká. Těžko by akcionářům vysvětlovaly takový krok, když musejí propouštět zaměstnance. Možná spíš uspěje u firmy jednoho majitele, kterému může tenhle nápad být sympatický," dodává Tejkal.

Firmám nabízí tyčkař s osobním rekordem 595 centimetrů kontrakt od 1. června do konce prosince tohoto roku. Během této doby hodlá závodit na pěti kláních včetně mistrovství světa. Nabízí i svou přítomnost na akci svého sponzora. "Mým cílem je v umožnit firmě v době krize komunikaci originálním a pravděpodobně méně nákladným způsobem než obvykle."

Zároveň si i jednotlivci mohou na internetu vydražit mimo jiné možnost s Mesnilem poobědvat či povečeřet. "Chci mít bližší kontakt s fanoušky." K tomu Mesnil propaguje dvě charitativní organizace, z nichž jedna se zabývá výzkumem nádorů na mozku. Té pak věnuje svoje triko.

"Nejsem ochoten udělat cokoli proto, abych přitáhl sponzory. Teď jsme zvolili tohle a uvidíme, co se stane," citovala jej agentura Reuters. "Byla to příležitost zkusit něco zábavného."

Každopádně pozornost k sobě Mesnil připoutal. Jen během několika desítek minut dnešního odpoledne vystoupala cena místa na jeho dresu z 11 na 16 tisíc euro, tehdy zhruba na 440 tisíc korun.

Mesnil se při výběru firmy musí pohybovat v rámci pravidel Mezinárodní atletické federace IAAF, nesmí tedy propagovat například tabákové výrobky či alkohol. Nehledá ani sponzory z oblastí, v nichž už osobního partnera má. Aukce končí 10. dubna ráno. "Teď budu nosit vaši značku," praví se na konci videa. Čí asi bude?

Sport v roce 2019

Rok 2019 přinese celou řadu globálních sportovních akcí. Světová atletika okusí nezvyklé podmínky v Kataru, basketbalový šampionát míří do Číny, Japonsko uspořádá MS v ragby. Český fanoušek bude náruživě sledovat hokejové MS na Slovensku.

Australian Open, Fed Cup, Davis Cup, SP v biatlonuLiga mistrů, Evropská liga, Tour de France, MS basketbalistů, MS v ragby, souhrn Sport 2019

Témata: Alkohol

Nejčtenější

Program a výsledky mistrovství světa v alpském lyžování ve Švédsku

Ester Ledecká v kombinačním sjezdu na mistrovství světa v Aare.

Mistrovství světa v alpském lyžování míří do švédského Aare. Šampionát se uskuteční od 5. do 17....

Lakomec? Golfista vydělal 1,3 milionu dolarů, caddiemu dal čtyři promile

Americký golfista Matt Kuchar (vpravo) se svým caddiem s přezdívkou El Tucan...

Má tisíc a jeden důvod k úsměvu. Na hřištích válí. Je světovou dvaadvacítkou. Po čtyřech letech...

Američanka Shiffrinová je počtvrté za sebou mistryní světa ve slalomu

Americká lyžařka Mikaela Shiffrinová se raduje z vítězství ve slalomu na...

Americká lyžařka Mikaela Shiffrinová potvrdila díky skvělé druhé jízdě roli slalomové královny a...

Jsi nejslabší, máš padáka. Proč se ruší hokejová baráž

Pardubický trenér Ladislav Lubina udílí svěřencům pokyny během utkání s Hradcem...

Jste na Titaniku, který jistojistě ztroskotá. Skončíte v ledovém oceánu, ubývají vám síly, mrznete....

POHLED: Přímý pád z extraligy schválen. Dar (nejen) pro Jágra

Jaromír Jágr na kladenské střídačce

Své 47. narozeniny slaví dnes, ale už ve čtvrtek Jaromír Jágr od 11 mužů, kteří coby členové...

Další z rubriky

Sprinter Chambers ve 40 letech zkouší comeback, zatím neúspěšně

ZE VŠECH SIL. Britský sprinter Dwain Chambers pádí do cíle rozběhu na 60 metrů.

Sprinter Dwain Chambers se ve čtyřiceti letech pokouší o comeback a chtěl by se kvalifikovat na...

Jsem zdravá, nic mě nebolí, raduje se Hejnová. Na ME ale asi nepojede

Zuzana Hejnová (vlevo) dobíhá do cíle závodu na 400 metrů na halovém šampionátu...

Po utrápené sezoně, kdy ji sužovaly problémy s achilovkami i kolenem, je Zuzana Hejnová zpět v...

Mladík překonal legendu. Světový rekord na patnáctistovce má Tefera

Teprve devatenáctiletý Etiopan Samuel Tefera zaběhl na mítinku IAAF v...

Teprve devatenáctiletý Etiopan Samuel Tefera zaběhl na mítinku IAAF v Birminghamu halový světový...

Najdete na iDNES.cz