Pondělí 16. prosince 2019, svátek má Albína
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

MS v atletice 2019: den čtvrtý

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.

Online reportáž končí, vy si můžete celý den připomenout v souhrnném článku.

4. DEN MS: Tři oštěpařky ve finále. V rozběhu uspěla čtvrtkařka Vondrová

přečíst článek
Český reprezentant

Program čtvrtého dne atletického šampionátu končí. Během něj se představila čtveřice českých atletek. Trojice oštěpařek Barbora Špotáková, Nikola Ogrodníková a Irena Šedivá postupují do finále. Úspěch zaznamenala i Lada Vondrová, jež se kvalifikovala do semifinále běhu na 400 metrů.

Přehled výsledků

Výsledky finále mužského závodu na 400 metrů překážek: 1. Karsten Warholm (Nor.), 2. Rai Benjamin (USA), 3. Aberrahman Samba (Kat.), 4. Kyron McMaster (Britské Panenské ostrovy), 5. TJ Holmes (USA)

Warholm zaznamenal čas 47,42. Přepisování historických tabulek se tak neuskuteční.

Karsten Warholm se stává vítězem závodu. Na druhém místě proběhl cílem Američan Rai Benjamin, třetí je domácí atlet Abderrahman Samba.

Warholm vbíhá do cílové rovinky na prvním místě.

Je odstartováno.

Závodníci jsou připraveni v blocích.

Závěrečné soutěži předchází jako už tradičně světelná show.

Před námi je poslední disciplína dne - finále mužského závodu na 400 metrů překážek. Největším favoritem bude Nor Karsten Warholm, který se letos propracoval k výkonu 46,92. Od světového rekordu jej dělí 14 setin. Zaútočí na něj?

Přehled výsledků

Výsledky finále ženské výšky: 1. Marija Lasickeneová (Rus./ANA), 2. Jaroslava Mahučiková (Ukr.), 3. Vashti Cunninghamová (USA), 4. Julija Levčenková (Ukr.), 5. Kamila Licwinková (Pol.)

Marija Lasickeneová ani napotřetí laťku ve výšce 2,08 nepřekonala. Vadit jí to ale nemusí, potřetí v řadě se totiž stává světovou šampionkou.

Lasickeneová se ještě pokouší hodnotu 2,08 zdolat, zatím dvakrát shodila.

Jaroslava Mahučiková vzdala na výšce 2,08, to znamená, že Ukrajinka získá stříbrnou medaili. Zlato převezme ruská hvězda Marija Lasickeneová.

Přehled výsledků

Výsledky finále mužského disku: 1. Daniel Stahl (Švé.), 2. Fedrick Dacres (Jam.), 3. Lukas Weisshaidinger (Rak.), 4. Alin Alexandru Firfirica (Rum.), 5. Apostolos Parellis (Kyp.)

V závěrečném kole se už nic nezměnilo, to znamená, že Daniel Stahl se stává mistrem světa!

Vrcholí i finále mužského disku, probíhá poslední série. Stále je na prvním místě Švéd Stahl, druhý je Jamajčan Dacres, třetí Rakušan Weisshaidinger.

Mahučiková napotřetí zdolala 2,04 metru a zůstává ve hře o zlatou medaili!

Marija Lasickenové napoprvé zdolala i výšku 2,04. Její soupeřka o zlatou medaili, Jaroslava Mahučiková, naopak tuto hodnotu dvakrát shodila. Zbývá jí poslední pokus...

Vashti Cunninghamová a Julija Levčenková nezvládly překonat laťku ve výčce 2,02. První jmenovaná skončí na třetím místě, Levčenková bude čtvrtá. V soutěži pokračují už jen dvě závodnice.

Přehled výsledků

Výsledky finále ženského běhu na 800 metrů: 1. Halimah Nakaayiová (Uga.), 2. Raevyn Rogersová (USA), 3. Ajee Wilsonová (USA), 4. Winnie Nanyondová Uga.), 5. Eunice Jepkoechová Sumová (Ken.)

Marija Lasickeneová napoprvé skočila i výšku 2,02, úspěšně si počínala na stejné hodnotě i Jaroslava Mahučkinová. Naopak Vashti Cunninghamová i Julia Levčenková dvakrát 2,02 shodily.

Ve finále mužského disku probíha čtvrtá série. Pořadí se zatím nemění, stále vede Švéd Daniel Stahl, druhý je Jamajčan Fedrick Dacres, třetí Rakušan Lukas Weisshaidinger.

V ženské výšce pokračují už jen čtyři atletky. Dva metry překonaly Marija Lasickeneová, Vashti Cunninghamová (obě mají čistý zápis), Julija Levčenková a Jaroslava Mahučkinová.

Přehled výsledků

Výsledky finále ženského běhu na 3000 metrů překážek: 1. Beatrice Chepkoechová (Ken.), 2. Emma Coburnová (USA), 3. Gesa Felicitas Krauseová (Něm.), 4. Winfried Mutielová Yaviová (Bahr.), 5. Peruth Chemutaiová (Ugan.)

Na atletickém oválu se běží další finálová disciplína, a to ženský závod na 3000 metrů překážek.

30.září 2019 v 20:43, příspěvek archivován: 30.září 2019 v 20:53

Absolute scenes in the #WorldAthleticsChamps 5000m final. The 2017 world champion becomes the 2019 world champion. Muktar Edris wins for Ethiopia in 12:58.85. https://t.co/CZtBKnueHL

Ve finále mužského disku vede ve třetí sérii Švéd Daniel Stahl s hodem dlouhým 67,59 metrů, druhý je Jamajčan Fedrick Dacres (66,94), třetí Rakušan Lukas Weisshaidinger (66,82).

Zpět k finále ženské výšky. V soutěži pokračuje pět atletek, které zdolaly laťku ve výšce 1,98 metru. Mezi nimi jsou Ukrajinka Julija Ševčenková, Ruska Marija Lasickeneová, Američanka Vashti Cunninghamová, Ukrajinka Jaroslava Mahučiková a Polka Kamila Licwinková.

Přehled výsledků

Výsledky finále mužského běhu na 5 kilometrů: 1. Muktar Edris (Eti.), 2. Selemon Barega (Eti.), 3. Mohammed Ahmed (Kan.), 4. Telahun Haile Bekele (Eti.), 5. Jakob Ingebrigtsen (Nor.)

Poslední kilometr do cíle. Na čele běží skupinka 10 závodníků.

Na metě 3 kilometry se na čelo posunul Američan Paul Chelimo. Hned za ním jsou bratři Ingebrigtsenovi Filip a Jakob, kteří se mezi sebou střídají.

Henrik, nejstarší z bratří Ingebrigtsenů, začíná ztrácet.

Na druhém kilometru na čele vystřídal Bekeleho krajan Selemon Barega, balík závodníků se začíná trhat.

Během úvodního kilometru běží startovní pole pohromadě, na čelní pozici je Etiopan Telahun Haile Bekele. Ingebrigtsenové se pohybují kolem 10. místa.

A za malou chvíli začne i finále běhu na 5 kilometrů. Mezi účastníky nechybí trojice bratrů Ingebrigtsenů.

Úvodní diskařský hod obstaral největší favorit na zlato Daniel Stahl. Švédský obr začal pokusem dlouhým 66,59 metrů.

Hlasatelka na stadionu vyvolává jména účastníků mužského finále disku, další medailové klání za chvíli vypukne.

Další on-line

Najdete na iDNES.cz