MS V ATLETICE, 6. DEN
Český reprezentant Dnešní program na atletickém šampionátu končí. Už v noci ale můžete držet palce chodkyni Anežce Drahotové, která má medailové ambice. Ve startovní listině nechybí ani její kolegyně Lucie Pelantová. Na programu je také kvalifikace oštěpařek s Barborou Špotákovou, začátek desetiboje s Adamem Sebastianem Helceletem a kvalifikace výškařů s Jaroslavem Bábou.
Gatlin přišel Boltovi sportovně pogratulovat a společně si přátelsky poklábosili. Bolt si pak sundal tretry a bosý si plácá s fanoušky okolo celého stadionu.
Přehled výsledků 200 metrů mužů: 1. Bolt 19,55, 2. Gatlin 19,74, 3. Jobodwana 19,87.
Bolt nedal na dvoustovce Gatlinovi žádnou šanci a porazil ho naprosto jednoznačně v čase 19.55.
Usain Bolt!
Bolt na dráze obchází všechny soupeře a zdraví se s nimi.
Sprinteři už si na dráze rovnají bloky.
Ve finále na 200 metrů mužů bude Justin Gatlin ve čtvrté dráze, Usain Bolt pak v dráze číslo šest. Mezi nimi v pětce je Brit Hughes. O bronz by měli bojovat také Jihoafričan Jobodwana a Panaman Edward.
Přehled výsledků 400 metrů žen: 1. Felixová 49,26, 2. Millerová 49,67, 3. Jacksonová 49,99.
Američanka vyhrála stylem start cíl v čase 49,26. Roli spolufavoritky potvrdila druhý místem i Bahamanka Millerová.
Felixová je světovou šampionkou.
Připraveno je finále v běhu na 400 metrů žen. Ve startovní listině figurují hned čtyři Jamajčanky. Podle sázkových kanceláří je ale potřeba hledat favoritky jinde. V dráze číslo šest je to Američanka Allyson Felixová a v pětce Shaunae Millerová z Baham.
Přehled výsledků Konečné pořadí trojskoku mužů: 1. Taylor 18,21, 2. Pichardo 17,73, 3. Évora 17,52.
Pichardo se zlepšil na 17,73, ale na zlato to nestačí.
Famozní výkon Christiana Taylora. S jedenácticentimetrovým nedošlapem dolétl na úžasných 18,21, což je druhý nejlepší výkon trojskokanské historie. Poslední pokus má Pichardo.
V poslední sérii zaútočil Portugalec Évora a v trojskoku je rázem třetí za 17,52. V tuto chvíli má jistý bronz.
Na třetí místo v trojskokanském sektoru se prodral Američan Omar Craddock výkonem 17,37.
Už se chystají dvě dnešní velká finále. Čtyřstovka žen a především dvoustovka mužů se soubojem Bolt - Gatlin.
Favorizovaná Keňanka Sumová se musela obávat ve třetím semifinále o postup. V národním rekordu vyhrála Kanaďanka Bishopová (1:57,52). Sumová skončila až třetí, ale protože bylo třetí semifinále nejrychlejší, protáhla se do finále časem.
Přehled výsledků Konečné pořadí kladivářek: 1. Włodarczyková 80,85, 2. Zhangová 76,33, 3. Tavarnierová 74,02.
Ve druhém semifinále půlkařek si všechny tři nejlepší závodnice překonaly osobní rekordy. Do finále jdou přímo Britka Oskan.Clarková a Francouzka Renelle Lamoteová za 1:58,86.
Taylor jde v trojskoku do čela výkonem 17,68.
V trojskoku mužů vedou oba největší favorité, bronz zatím drží Portugalec Nelson Évora, probíhají čtvrté pokusy.
První semifinále osmistovkařek vyhrála Rababe Arafiová z Maroka v osobním rekordu 1:58,55. Až poslední doběhla známá Jihoameričanka Caster Semenyová, která letos závodila také v České republice.
V kladivu jsou na dalších medailových pozicích druhá Číňanka Zhangová a třetí Francouzka Tavernierová. Vše ještě mohou změnit šesté pokusy.
Na stadionu se chystají tři semifinálové běhy na 800 metrů žen. Do finále postoupí vždy dvě nejlepší a následně dvě nejrychlejší ženy časem. Světový rekord v této disciplíně stále drží Jarmila Kratochvílová.
Anita Włodarczyková atakuje světový rekord. Svým dalším pokusem v kladivářském sektoru hodila 80,85, přičemž její světový rekord stojí na 81,08.
Kubánec Pichardo se v trojskoku zlepšil na 17,60 a Američan Taylor vzápětí kontroval naprosto stejným pokusem. Vede však stále Pichardo. Skvělý souboj.
Američanka Asher-Smithová vyhrála za 22.13 třetí semifinále dvoustovkařek. Do finále proklouzla časem i sympatická jamajská veteránka Veronika Campbell-Brownová.
Americký trojskokan Christian Taylor se výkonem 17,49 zařadil na druhé místo, těsně za Picharda. Může jen litovat obrovského nedošlapu.
Bývalá vícebojařka Dafne Schippersová touží po senzačním zlatu z dvoustovky. Ve druhém semifinále ukázala, že na vítězství má. Nizozemka vyhrála naprosto zadrženě za 22,37.
V trojskokanském sektoru je zatím nejlepší kubánský favorit Pedro Pichardo.
Włodarczyková se zlepšila na 80.27, což je opravdu famozní výkon.
První semifinále dvoustovkařek ovládla bez potíží mladá Jamajčanka Thomsonová za 22,13. Ve finiši skvěle zatáhla i pohledná evropská hvězda Ivet Lalovová a díky třetímu místu udržela naději na postup do finále.
Na dráze se chystá velmi zajímavé semifinále ve sprintu na 200 metrů žen.
Ve finále na 110 metrů překážek poběží trio francouzských reprezentantů, dva Američané, dva Jamajčané a Rus Šubenkov.
Třetí semifinále překážkářů vyhrál v osobním rekordu Francouz Dimitri Bascou.
Polka Włodarczyková se druhým pokusem vyšponovala na 78,52, což byl jasný atak na zlato. Tak daleko to letos žádná jiná kladivářka neumí.
V kladivářském sektoru se hned v první sérii dostala do čela Polka Anita Włodarczyková, světová rekordmanka a největší favoritka.

Najdete na iDNES.cz