Úterý 28. ledna 2020, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Vítězslav Veselý ve finále oštěpařů na MS v Pekingu

    Vítězslav Veselý ve finále oštěpařů na MS v Pekingu / Autor: AP

Český reprezentant JE KONEC. Vítězslav Veselý v poslední sérii nepředvedl dostačující výkon a raději vyšlápl.
Český reprezentant Vítězslav Veselý je ve finále stále osmý, pátým pokusem hodil jen 82,98 m.
26.srpna 2015 v 13:59, příspěvek archivován: 26.srpna 2015 v 14:04

19-year old Dina Asher-Smith takes the final Heat in a new PB! She runs 22.23 secs ��#TVJBeijing20155#Beijing20155pic.twitter.com/FdLmAoL6Kff

Kvalifikaci 200 m žen uzavřela vítězstvím Dina Asher-Smithová z Velké Británie, která si zároveň zlepšila časem 22,22 s osobní rekord!
Po delší době jsme nahlédli do sektoru tyčkařek. V něm se na 460 cm hodně trápila Němka Ryzihová, ale posledním pokusem se zachránila.
Dafne Schipperosová vítězí v šestém rozběhu! Druhá je Brazilka Santosová a třetí Thomasová z Trinidadu a Tobaga.
Český reprezentant Vítězslav Veselý háže svůj oštěp v dalším pokusu do vzdálenosti 81,45 m, takže stále žádné zlepšení. Se svěřencem Jana Železného to dnnes vůbec nevypadá dobře.
Veronica Campbellová-Brownová sice doběhla v pátém rozběhu na 200 m jako první, ale v zatáčce se dostala do vedlejší dráhy, což znamená jasnou diskvalifikaci. Velice překvapivé zaváhání zkušené závodnice.
Český reprezentant Dobrá zpráva je, že soupeři Vítězslava Veselého se nezlepšili, takže český závodník má k dispozici další tři pokusy.
Fin Ruuskanen se ve třetí sérii zlepšuje na 87,12 m, a posouvá se tak do osmičky pro užší finále.
Další závodnicí, která se podívá do finále 200 m, je Elaine Thompsnová . Postupuje také Britka Williamsová a Binghamová z Kanady.
26.srpna 2015 v 13:41, příspěvek archivován: 26.srpna 2015 v 13:43

Julius Yego throws 92.72m at the Beijing World Championships; likely to take the gold. #TeamKenya pic.twitter.com/d65czYChgJ

POZOR! Fantastický výkon Keňana Juliuse Yegoa, který posílá svůj oštěp do vzdálenosti výborných 92 metrů a 72 centimetrů! Jedná se o nejlepší výkon letošního roku, a navíc třetí nejlepší výkon v historii!
Překvapivě se vyvíjí finále ženské tyčky. Ruska Sidorovová neuspěla ani napotřetí na laťce ve výšce 450 centimetrech a končí!
Český reprezentant Poslední pokus Vítězslava Veselého dolétl do vzdálenosti 83,13 m, což znamená pro českého reprezentanta aktuální páté (a také postupové) místo! Ale budou to ještě nervy...
Třetí rozběh na 200 m ovládla Američanka Tarmohová. Druhá doběhla Hooperová z Itálie.
Tyčkařka Jennifer Suhrová z USA nezvládla výšku 450 cm a končí.
Výbornou formu si do Pekingu přivezl Thomas Röhler. Také druhý pokus německého oštěpaře dolétl za 86 metrů, stále tak drží první příčku.
Také druhý rozběh na 200 metrů žen je za námi. V novém osobním rekordu vítězí Marie-Josee Ta Louová z Pobřeží Slonoviny. Ze druhého místa postupuje Američanka Prandiniová, ze třetího Palframová z Jihoafrické republiky.
Laťku ve výšce 450 cm úspěšně zdolala tyčkařka Silvaová z Kuby a Bengtssonová ze Švédska.
Český reprezentant Vítězslav Veselý absolvoval svůj druhý pokus, ale bohužel si připisuje jen křížek za přešlap. Dobrou zprávou není ani to, že jeho oštěp stále nedolétl za hranici 80 m.
První rozběh ovládla podle očekávání Američanka McGroneová, druhá doběhla Švýcarka Kambundjiová, třetí Zjabkinová z Kazachstánu.
Startují rozběhy žen na 200 metrů. Bude jich celkem sedm a do finále postoupí z každého přímo první tři závodnice.
Sedm tyčkařek z osmi zvládlo základní výšku. Jedinou smutnou závodnicí, která ve finále končí hned na začátku, je Švédka Michaela Meijerová
Thomas Röhler z Německa posílá svůj oštěp do vzdálenosti 86,68 metrů a je první! Výborný hod. Průběh finále oštěpařů můžete sledovat podrobne zde.
V tyčkařském sektoru se bude začínat na výšce 435 centimetrů. Největší favoritky tuto laťku se vší pravděpodobností vynechají.
Po pěti hodech jde do vedení Ryohei Arai pokusem do vzdálenosti 80,91 m.
Český reprezentant Vítězslav Veselý už vypustil svůj oštěp. Ten dolétl do vzdálenosti 78,38 m, což ale není příliš daleko. Průběh finále oštěpařů můžete sledovat podrobne zde.
Připomínáme, že průběh oštěpařské soutěže můžete sledovat také v samostatném onlinu na našich stránkách.
Český reprezentant Zároveň už jsou připraveni na své finále i oštěpaři včetně českého reprezentanta Vítězslava Veselého, který začne tuto disciplínu jako první!
Středeční program začíná ženským finále skoku o tyči. Právě probíhá postupné představování všech 14 závodnic, které se kvalifikovaly.

HARMONOGRAM 5. DNE

13:00 – Tyč ženy – FINÁLE

13:05 – Oštěp muži – FINÁLE (Vítězslav Veselý)

13:15 – 200 metrů ženy – rozběhy

14:10 – 400 metrů př. ženy – FINÁLE (Zuzana Hejnová)

14:30 – 200 metrů muži – semifinále

15:00 – 3000 metrů Steeplechase ženy – FINÁLE

15:25 – 400 metrů muži – FINÁLE

  • Mistrovství světa atletů v Pekingu

    Mistrovství světa atletů v Pekingu / Autor: Reuters

Podle harmonogramu nás čeká sedm disciplín, z nichž rovnou pět je finálových. Nejvíce nás pochopitelně bude zajímat finále oštěpu, kde se Vítězslav Veselý pokusí obhájit post úřadujícího mistra světa (z roku 2013), a vybojovat tak pro Českou republiku první medaili. Průběhu oštěpařské soutěže se budeme na našich stránkách věnovat také v samostatném online přenosu. Druhým diváckým vrcholem z pohledu českých fanoušků bude závod žen na 400 metrů překážek, ve kterém bude rovněž triumf z roku 2013 obhajovat Zuzana Hejnová. Pokud tedy dnešek dopadne na výbornou, Česká republika by si mohla připsat hned dvě zlaté medaile!
Dobré odpoledne, vážení čtenáři! Přibližně od 13:00 SEČ se budeme věnovat odpolednímu programu pátého soutěžního dne Mistrovství světa v atletice 2015, které se koná v čínském Pekingu.

Najdete na iDNES.cz