12:10
Čeští reprezentanti

I přes povedené poslední kolo doběhl Jakub Holuša v rozběhu na 1500 m na pátém místě. O jeho postupu rozhodnou cílové časy druhé kvalifikační skupiny.

Kompletní zpravodajství z dnešního programu naleznete na jednom místě:

Vadlejch i Frydrych postoupili do finále oštěpu. Holuša končí v rozběhu

přečíst článek
12:02

Po čtvrtém rozběhu žen na 400 m je jasno o postupujících do semifinále. V něm se nepředstaví ani jedna z tří českých běžkyň.

11:54

Krátce po poledni vyrazí na dráhu Jakub Holuša v kvalifikaci na 1500 m.

• Jakub Holuša v cíli závodu na 1 500 metrů při Diamantové lize v Rabatu.

Jakub Holuša v cíli závodu na 1 500 metrů při Diamantové lize v Rabatu. / Autor: AP

11:53

Druhý diskařský pokus se desetibojaři Janu Doležalovi vydařil, tentokrát dosáhl na značku 45,81.

11:49

Třetí česká závodnice v rozběhu na 400 m Alena Symerská skončila sedmá.

11:43

Doležalův disk dopadl na bod 42,42, Lukáš hodil 38,77.

11:42

Čeští desetibojaři Jan Doležal a Marek Lukáš se mezitím chystají na diskařskou část.

11:41

Také Vondrová proběhla cílem na šestém místě, zato v osobním rekordu 53,21.

11:36

Ve druhém rozběhu na 400 m bude za pár minut startovat v dráze číslo osm Lada Vondrová.

11:33

Seidlová doběhla na šesté příčce a může jen doufat, že čas 53,38 bude stačit na postup. První rozběh vyhrála Britka Laviai Nielsenová (51,67).

11:28

Zdeňka Seidlová se připravuje na start prvního rozběhu na 400 m.

Ital Andrew Howe se dvanáct let po triumfu zařadil opět mezi nejrychlejší v kvalifikaci na 200 m.

08.srpna 2018 v 11:23, příspěvek archivován: 08.srpna 2018 v 11:26

Twelve years after winning the European long jump title, Andrew Howe was among the fastest qualifiers for the men's 200m semifinals. Desalu 20.39 Tsakonas 20.49 Vanderbemden 20.50 Howe 20.60 Dutamby 20.64 #EC2018 https://t.co/33Hv9qnTcD

11:20

V 11:30 odstartuje kvalifikace běžkyň na 400 m, v níž se postupně představí také tři české závodnice - Zdeňka Seidlová, Lada Vondrová a Alena Symerská.

V trojskoku si stihly svůj pokus odbýt jen tři závodnice, kvalifikaci následně přerušily problémy technického rázu.

Jan Jirka doběhl na šestém místě, do semifinále běhu na 200 m se tak nepodívá. „Všechno bylo super, až na ten běh,“ komentoval ironicky v rozhovoru pro ČT.  S časem 21,15 zaostal o čtyři desetiny za deset dní starým osobním rekordem.

• Jan Jirka

Jan Jirka / Autor: ČAS

Jan Jirka se už připravuje na start sprinterského rozběhu na 200 m, který začne co nevidět.

Z první skupiny desetibojařů dohodil svůj disk nejdále Rus Ilja Škureňov (45,53 m). Za ním skončil nový průběžný lídr Arthur Abele z Německa. Čeští zástupci se představí ve druhé skupině.

Na dráze se schyluje k prvnímu rozběhu sprinterů na 200 m. V tom třetím se po 11. hodině představí český závodník Jan Jirka.

Desetiboj má nového průběžného lídra. Arthur Abele z Německa přehodil v disku dosud vedoucího Brita Tima Duckwortha výkonem 45,42 m.