Mihambová v létě přesídlila do USA a začala trénovat pod Lewisovým vedením.
Jeden z nejúspěšnějších atletů historie, který posbíral devět zlatých olympijských medailí a osm titulů mistra světa, se také v mladí profiloval hlavně jako dálkař a až během univerzitních studií rozvinul kouč Tom Tellez do netušených parametrů i jeho sprinterské schopnosti.
Lewis kombinoval stovku s dvoustovkou a vítězil s americkými štafetami. Šestadvacetiletá Němka má podobné, i když zpočátku trochu skromnější záměry.
Musí hodně přidat, protože na stometrové distanci zatím disponuje loňským osobním maximem 11,21 sekundy, které by na absolutní špičku nestačilo. A dvojnásobná trať pro ni asi bude příliš dlouhá, dosud nejlepší čas 23,90 z roku 2018 nijak slibné vyhlídky nenabízí.
Talent a všestrannost jí však nechybějí, o čemž svědčí třeba její výkony v doplňkových disciplínách - už v dorosteneckém věku zvládla ve výšce 178 cm či šedesátku překážek za 8,43.
„Zjistila jsem, že mě sprinty vážně baví,“ vykládala Mihambová pro časopis Der Spiegel. Nicméně počítá s tím, že prosadit se i na dráze bude hodně náročné.
Já nebyl blázen jako jiní, tvrdí o dopingu Atlet století Carl Lewis |
„V dálce jsem doma bez konkurence. Ve sprintech máme hodně dobrých holek a na mezinárodní scéně jsou na tom daleko lépe,“ ví dálkařka, která loni v Dauhá získala světový titul výkonem 730 cm, jímž se zařadila na 12. místo historických tabulek.
Mohla by se mezi sprinterskou elitu zařadit už v Tokiu, budou-li se hry konat? Trenér Lewis určitě pár dobrých receptů zná.