Lukáš Hodboď z doběhl v Ostravě třetí v závodu na 800 metrů.

Lukáš Hodboď z doběhl v Ostravě třetí v závodu na 800 metrů. | foto: ČTK

Běžce Hodbodě stál ostravský rekord tentokrát až moc úsilí

• 1
Stejně jako minulý týden ve Vídni si Lukáš Hodboď vylepšil osobní rekord v běhu na 800 metrů i na mítinku v Ostravě. Tentokrát na čas 1:47.57. „Každé vylepšení těší, protože ukazuje směr, kam bych se chtěl ubírat,“ řekl atlet hradeckého Sokola.

Přesto k závodu, v němž skončil třetí za Keňanem Kiprutem a Slovincem Žanem jednu výhradu měl: „Stálo mě to tentokrát až moc úsilí, muselo být mnohem větší než ve Vídni, kde byl výsledný čas jen o něco málo horší.“ Ve Vídni běžel Hodboď v sobotu a dosáhl tam času o šest setin horšího než v Ostravě.

Překonávání osobních rekordů připisuje letos čtyřiadvacetiletý borec vydařené zimní přípravě: „Vše proběhlo podle plánu hlavně bez nemocí, zatímco třeba loni jsem byl v zimě nemocný několikrát.“

V probíhající zimní části sezony by Hodboď ještě rád závodil nejen na domácím šampionátu. Cíl, i vzhledem k osobním rekordům, je jasný. „Rád bych se přiblížil hranici minuty a 46 vteřin,“ říká borec, jehož letní osobní rekord má hodnotu 1:46.50.