Koulař Tomáš Staněk.na atletickém mítinku v Jablonci.

Koulař Tomáš Staněk.na atletickém mítinku v Jablonci. | foto: ČTK

Koulař Staněk vyhrál na mítinku v Jablonci v letošním světovém maximu

• 5
Český koulař Tomáš Staněk ozdobil atletický mítink Jablonecká hala nejlepším letošním světovým výkonem 21,32 metru. Limit pro účast na halovém mistrovství Evropy v Bělehradu splnil i druhý Ladislav Prášil výkonem 20,67 metru.

Na šampionát se kvalifikoval také Petr Svoboda, halový mistr Evropy z roku 2011 vyhrál 60 metrů překážek za 7,65 sekundy.

Staněk jako první koulař v rozbíhající se halové sezoně překonal hranici 21 metrů. Pětadvacetiletý účastník olympijských her v Riu de Janeiro si o dva centimetry vylepšil osobní halový rekord, který si vytvořil loni v březnu právě v Jablonci.

Roli hlavní hvězdy mítinku splnil bývalý mistr světa v běhu na 100 metrů Kim Collins, který zvítězil v závodu na 60 metrů. Zuzana Hejnová testující rychlost v běhu na 60 metrů překážek podlehla o jedinou setinu vteřiny specialistce Lucii Koudelové.

Jablonecká hala 2017, atletický mítink

Muži
60 m:
1. Collins (Sv. Kryštof a Nevis) 6,64, 2. Suprun (Ukr.) 6,75, 3. Veleba (Dukla Praha) 6,81, 1500 m: 1. Sasínek (Hodonín) 3:46,29, 60 m př.: 1. Svoboda (Olymp Praha) 7,66 (v rozběhu 7,65), koule: 1. Staněk 21,32, 2. Prášil (oba Dukla Praha) 20,67.

Ženy
60 m:
1. Procházková (USK Praha) 7,42, 60 m př.: 1. Koudelová (USK Praha) 8,28, 2. Hejnová (Dukla Praha) 8,29.

Kubista, Mezuliáníková a Masná zaběhli ve Vídni limity

Tři čeští běžci splnili na atletickém mítinku ve Vídni v závodu na 800 metrů limity pro účast na halovém mistrovství Evropy v Bělehradu. Mezi muži obsadil druhé místo Jan Kubista časem 1:47,61 minuty, v závodě žen zvítězila Diana Mezuliáníková (2:02,71) před Lenkou Masnou (2:02,97).

Kubista si vylepšil o 38 setin čtyři roky starý osobní halový rekord právě z Vídně. Šestadvacetiletý syn bývalého českého rekordmana na 1500 metrů Jana Kubisty potvrdil výbornou formu, kterou v úterý v Praze naznačil nejlepším výkonem české historie na trati 600 metrů. Ve Vídni nestačil jen na Brita Guye Learmontha. Limit do Bělehradu má splněný na osmistovce také Filip Sasínek.

Osobní rekord si vylepšila i Mezuliáníková.