Kvalifikace žen o postup do semifinále čtyřstovky. Denisa Rosolová běží na

Kvalifikace žen o postup do semifinále čtyřstovky. Denisa Rosolová běží na druhém místě a míří k suverénnímu postupu. | foto: AP

Rosolová má po pádu prasklou čéšku. Bere berle a přípravu odkládá

  • 0
Česká běžkyně Denisa Rosolová má po pádu v semifinále čtyřstovky na halovém mistrovství světa v Sopotech prasklou čéšku. Odlet na soustředění do Afriky proto odložila o týden.

Vážnost zranění odhalilo úterní rentgenové vyšetření. Atletka ve středu podstoupila podrobné vyšetření u profesora Pavla Koláře a bude muset nuceně odpočívat zhruba dva týdny.

Rosolová po příjezdu ze Sopot cítila bolest, a když byla u lékaře na běžné návštěvě, nechala si pro jistotu koleno zrentgenovat. "Byla tam prasklina. Trochu jsem si pobrečela, ale zaplaťpánbůh, že se na to přišlo už teď," řekla překážkářka, která dostala na týden berle a zákaz zatěžování nohy. Pokud by totiž sportovala, zranění by se mohlo výrazně zhoršit.

Po týdnu by už prý mohla začít chodit a po dvou týdnech koleno zatěžovat sportem. "Takže to zatím vypadá, že přijdu jen o týden, což je dobře. Bála jsem se, že to bude na dýl, že to bude až na měsíc," přiznala Rosolová původní obavy.

"Naštěstí se to nerozjelo a není to až tak velká prasklina," ulevilo se jí. Nyní ji čeká rehabilitace, cvičení horní poloviny těla. "Což zrovna nemusím," pousmála se atletka.

Rosolová v Sopotech bez problémů postoupila z rozběhu a dělala si zálusk na finále. Jenže v semifinálovém běhu zhruba 50 metrů před cílem Rosolovou zezadu podrazila Nizozemka Lisanne DeWitteová, jež nakonec byla po protestu Američanů diskvalifikována.

Z pádu, prvního v kariéře, si Rosolová odnesla krvavé šrámy na loktu, kolenu a na boku, že má prasklou čéšku, to zjistila až o několik dní později.