Anketa

Biatlonista sezony 2017/2018 podle iDNES.cz

Kandidáti jsou řazeni abecedně. Hlasovat můžete pro jednoho z nominovaných.
celkem hlasů: 5367

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:30 pondělí 30. dubna 2018. Anketa je uzavřena.

Markéta Davidová (21 let)
Markéta Davidová (21 let)

Byla příjemným překvapením sezony. Stala se důležitou členkou ženské biatlonové štafety, na olympijských hrách si patnáctým místem ve sprintu vylepšila osobní maximum mezi elitou. Svou zatím nejlepší sezonu okořenil benjamínek týmu na juniorském mistrovství světa, kde se Davidová stala světovou šampionkou ve stíhacím závodu.

Michal Krčmář (27 let)
Michal Krčmář (27 let)

Ve Světovém poháru nezářil tak jako před rokem, kdy v Ruhpoldingu poprvé a zatím i naposled v kariéře doběhl na stupních vítězů. Zato dokázal ideálně vyladit na vrchol sezony. I on, stejně jako Veronika Vítková, zazářil v úvodním závodu her, když ve sprintu nestačil jen na Arnda Peiffera.

Tomáš Krupčík (30 let)
Tomáš Krupčík (30 let)

V úvodu sezony patřil do reprezentačního áčka, se kterým objel čtyři úvodní štace Světového poháru. Jenže pouze v jednom z osmi závodů bodoval, možná i proto už ve zbývající části sezony Krupčík nedostal v áčku příležitost. Sezonu si přesto ozdobil stříbrem z vytrvalostního závodu na mistrovství Evropy v italském Ridnaun.

Ondřej Moravec (33 let)
Ondřej Moravec (33 let)

Nezažil tak úspěšnou sezonu jako v minulých letech, v celkovém hodnocení Světového poháru skončil až sedmadvacátý. Nezopakoval ani svou úspěšnou jízdu z olympiády v Soči, z Koreje si žádnou medaili nepřivezl, přesto bude mít Moravec na co vzpomínat. Třeba na druhé místo z vytrvalostního závodu v Ruhpoldingu.

Veronika Vítková (29 let)
Veronika Vítková (29 let)

Při neúčasti Gabriely Koukalové byla od začátku sezony tahounkou české reprezentace. Dařilo se jí už v úvodní třetině sezony, v té druhé přidala tři třetí místa ve Světovém poháru a hlavně, na olympijských hrách v Pchjongčchangu získala svou první velkou individuální medaili. V úvodním sprintu her doběhla třetí.

Upozornění

Regulérnost ankety průběžně kontroluje automat. Prokazatelně podvodné hlasy mohou být dodatečně mazány.

Najdete na iDNES.cz