VIDEOANKETA: Vyberte nejhezčí vánoční znělky českých televizí

aktualizováno 
Vánoční schéma českých televizních stanic provází jako každoročně sada svátečních znělek. Přestože si na nich stanice dávají vždy záležet, v jednom mají pech: advent a zimní svátky jsou časově ohraničeny. Za shlédnutí ale rozhodně stojí. Hlasujte pro tu, která se vám líbí nejvíc.

Vánoční znělky českých televizí v roce 2011 | foto: koláž iDNES.cz

Anketa o nej televizní grafiku

Hlasujte do 21. prosince 2011

Zřejmě nejvíc úsilí museli letos vynaložit na Primě. Ke stávajícím kanálům Prima a Prima COOL se přidala i výhradně dámská stanice Prima love. Vyjít z jedné grafické osy tak vzhledem k odlišným žánrům všech tří kanálů nešlo.

"Vůbec první vánoční grafiku naší nejnovější televize Prima love vytvořilo studio Oficina, které stálo u grafické podoby Primy love od samého počátku. Naše vánoční grafika se celkové koncepci Primy love trochu vymyká: ukazuje Vánoce tak, aby namísto stresu z předvánoční honičky našim divačkám spíše připomněly, co o Vánocích vyvolává úsměv. A taky aby si vzpomněly, jak kdysi samy psaly Ježíškovi," vysvětluje marketingová ředitelka skupiny Prima Denisa Schulzová.

Hlavní kanál se oproti "srdcové stanice" nese v duchu sloganu "Stačí jen rozbalit". V hlavní roli divák vidí balíčky ve tvaru staničního loga a sváteční stuhy, které rámují informační část upoutávek. "Balíčky ve tvaru loga Prima reprezentují nejoblíbenější žánry naší televize, tedy lásku a romantiku, krimi, pořady o vaření, dětské animované filmy a show," doplňuje Schulzová.

Jedinečné jsou i znělky Prima COOL, která je nepsanou televizí pro mladé. "Podle Mayského kalendáře nastane 21. prosince 2012 konec světa. Proto letos slavíme na Prima COOL poslední Vánoce. Samozřejmě s vtipem a výraznou nadsázkou tak, jak je na tomto kanále zvykem. Nápad i grafické zpracování vznikl interně v naší "Cool crew", kterou vede Robert Juhoš, grafické předěly s hravými lebkami i všechny další grafické prvky vytvořilo grafické studio Primy pod vedením Michala Jahna," shrnula za kanály Primy šéfka marketingu Denisa Schulzová.

Vánoce v televizi

Sváteční tipy iDNES.cz

Nejúspěšnější komerční televize Nova letos vsadila na klasické české motivy. Vůně skořice, kávy, teplo finské sauny, rozbalování dárků. To jsou jen některé prvky, které divák Novy může shlédnout. "Koncept zimní grafiky televize Nova vychází z českých vánočních zvyků a symbolů, které se vizuálně zajímavým způsobem propojují s logem televize Nova. Náš program je součástí vánočních zážitků a chvil pohody našich diváků. Jsme hosty, kteří přinášejí do domácností zábavu, smích a zážitky, protože Zapnout je jen začátek," říká za Novu Martin Šnýdr, redaktor PR oddělení. Pod znělkami Novy je podepsán Petr Černý, Richard Řeřicha, Jiří Čuřík a Michal Pacina.

Česká televize, pro níž je o svátcích prioritou Jednička, zase vychází z předvánočního šílenství, kterému se vyhne jen málokdo. "Námět vychází z pocitů každého, kdo kdy Vánoce připravoval: stres, zmatky, nečekané nehody. Přitom se vše děje pro pár magických okamžiků, na které se nepřestáváme těšit. Jako bychom prožívali pomyslné peklo a nebe Vánoc," popisuje hlavní dramaturg kampaně ČT Liana Hamzová.

Ve znělkách Jedničky diváci vidí tři postavy, zřejmě rodinu, které se po krátké kolizi v přípravě Vánoc dostávají přímo vzhůru do vánočního snového nebe, kde si loví krabice s dárky, vybranými prioritami programu. "Na kameru vždy naklopí obsah tak, aby se o něj podělily s divákem. Modré pozadí s červenými akcenty s vánočním stromem v identech sjednocuje break selfpromotion a souvisí i s grafickým prostředím na ČT1. To je tvořeno velkými detaily stromu, opatřeného na míru vytvořenými skleněnými ozdobami," doplnila Hamzová. Ozdoby pro Českou televizi vytvořil Ricardo Hoineff a studenti Vyšší odborné školy sklářské v Novém Boru.

Tradiční rukopis má i grafika nejmladší plnoformátové stanice TV Barrandov, která kromě již starších zimních znělek komunikuje s diváky prostřednictvím sloganu Čarovné Vánoce. "Letos o Vánocích plníme divákům i ty nejtajnější sny. Náš úspěšný pořad Splněné sny je ostatně důkazem toho, že nepřeháníme," říká za TV Barrandov PR manažerka Kateřina Kotalová. Zimní znělky doplněné o vánoční motivy a slogan vznikly pod vedením šéfredaktora grafického oddělení TV Barrandov Ondřeje Semotána. Vedle akvizice jsou pro televizi oproti konkurenci prioritou především vlastní pořady, kromě zmíněných Splněných snů i hudební show To byl náš hit a Světla ramp či vánoční Barrandovský videostop.

Anketa iDNES.cz o nejvydařenější vánoční grafiku českých televizí probíhá od neděle 18. prosince do středy 21. prosince. Výsledky zveřejníme o den později.

Nejčtenější

Tereza Voříšková se vdala, její nové příjmení je Ramba

Tereza Voříšková a Matyáš Ramba (Karlovy Vary, 29. června 2018)

Těhotná herečka Tereza Voříšková (30) se na Instagramu pochlubila, že se vdala za svého přítele, tanečníka Matyáše...

Tomáši Řepkovi výrazně zkrátili trest. Ještě letos by mohl být doma

Tomáš Řepka

Fotbalista Tomáš Řepka (45) má šanci, že se dostane na svobodu mnohem dřív než za dva a půl roku. Ještě před nástupem...

Prokuratura stáhla obvinění Kevina Spaceyho ze sexuálního obtěžování

Herec Kevin Spacey u soudu (7. ledna 2019)

Americká prokuratura zbavila herce Kevina Spaceho obvinění ze sexuálního obtěžování. Toho se měl podle obžaloby...

Gott dokázal elegantně spolupracovat i s minulým režimem, říká Fanánek

Lou Fanánek Hagen na křtu CD skupiny Tři sestry Fernet Underground (22. 5. 2015)

I když je kapela Lou Fanánka Hagena (53) tvorbě Karla Gotta (79) vzdálená, mistr má ve Fanánkovi obdivovatele. „V 80....

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Další z rubriky

Modelka Martina je závislá na opalování i plastikách

Michael svou Martinu ve všem podporuje.

Německá modelka Martina Big (28) je posedlá opalováním. Došla tak daleko, že si píchá nebezpečné injekce pro hnědnutí...

Blogeři a youtubeři zabojují o titul, ocení i nejpopulárnější instagram

"Chodí mi až patnáct nabídek na spolupráci týdne," popisuje youtuber Kovy.

Internetoví fanoušci mají příležitost podpořit své oblíbené blogery, influencery, youtubery a další mediální tvůrce....

OBRAZEM: Dejdar, Issová, Háma i Vilhelmová. Sestava Tváře je kompletní

Martin Dejdar, Martha Issová, Aleš Háma a Tatiana Vilhelmová

V třetí řadě show Tvoje tvář má známý hlas se opět v nejrůznějších převlecích představí osm známých umělců. Podívejte...

Najdete na iDNES.cz