Zapletal: Sex s misskami jsem neměl

  11:54aktualizováno  11:54
Nikdy jsem neměl a nebudu mít sexuální poměr s adeptkami soutěže Miss, říká pořadatel soutěže o nejkrásnější dívku České republiky Miloslav Zapletal. "Je mi 61 let a tyto dívky by mohly být mými vnučkami. Také jsem přesvědčen, že stejně jako učitel ve škole, ani prezident Miss nemůže zneužít svého postavení," odpověděl v úterním on-line rozhovoru iDNES jednomu ze čtenářů. Odpovědi Miloslava Zapletala najdete ZDE.
Diana Kobzanová a Miloš Zapletal

Diana Kobzanová a Miloš Zapletal - Miss ČR 2001 Diana Kobzanová a prezident APK2 Miloš Zapletal ještě v roce Dianina kralování. | foto: Petra BarochováiDNES.cz

Vstup do on-line rozhovoru

Miloslav Zapletal zažaloval vítězku z roku 2001 Dianu Kobzanovou za to, že porušila smlouvu a zveřejnila akty. Agentura APK 2 včele s Miloslavem Zapletalem požaduje necelý milion korun.

"Je to částka, kterou podle našich informací za fotografie dostala," vysvětlil prezident soutěže Miloš Zapletal.

Podle jiných neověřených informací si však Kobzanová vydělala až pětinásobek.

Miss roku 2001 však tvrdí, že v době, kdy časopis Leo snímky zveřejnil, neměla už k pořadateli Miss žádné závazky.

"Závazek pro dívky, které se umístí na prvních třech místech, trvá ještě 36 měsíců poté, co se zúčastní některé z mezinárodních soutěží," vysvětluje naopak svou pravdu Zapletal.

Ve stejném bodě porušila smlouvu také Andrea Vránová, která pózovala pro Playboy a řeší se také případ letošní finalistky Aleny Bohdálkové, jejíž snímky kolovaly po internetu.

"Na další dívky jsme zatím žalobu nepodali," říká Zapletal. "S Vránovou se pravděpodobně budeme soudit za odmítnutí zaplacení sankce. Její případ ale posuzujeme jako méně závažný, než u slečny Kobzanové. U Bohdálkové se zatím zdá, že souhlas ke zveřejnění svých fotek nedala. Kdyby se však prokázalo, že tomu tak není, museli bychom přistoupit k sankcím i v jejím případě."

Aféry s erotickými fotografiemi dívek znechutily prezidenta Miss Miloše Zapletala natolik, že jedná o spoluúčasti dalších partnerů při pořádání soutěže. Jedna z variant je dokonce prodej licencí a ochranných známek. "Jednáme se sedmi zájemci," řekl Zapletal a odmítl kohokoliv konkretizovat. "K dohodě ale nedojde tenhle rok, bude to trvat dlouhé měsíce, možná roky," prohlásil.

Otázky pro prezidenta soutěže Miss ČR Miloše Zapletala můžete pokládat on-line v úterý 23.9. od 11 hodin.

Podle Zapletala má mít spor s Kobzanovou spíše výchovný efekt, než aby šlo o peníze, které pořadatel vysoudí.

"Je to jasný signál všem potenciálním soutěžícím a jejich rodičům, že s mravy si hrát nelze," řekl Zapletal i když připustil, že na dnešní dobu je soutěž "poměrně konzervativní."

To, co Kobzanová udělala, je podle něj největší morální devastací české soutěže za 15 let její existence.

Agentura APK2 má ještě další možnosti, jak Kobzanovou potrestat, tvrdí prezident soutěže. Za to, že Diana odmítla zaplatit třistatisícovou pokutu uvedenou ve smlouvě za porušení jejích dvou paragrafů, ji může agentura do pěti let zažalovat.

Pořadatel Miss by se s ní také mohl soudit kvůli ztrátě prestiže a finančí újmě. "Kvůli této aféře jsme přišli o významného reklamního partnera," vysvětluje Zapletal. Miss ČR už má sice nového sponzora, ale ten je ochoten investovat o 1,5 milionu korun méně.

Miloslav Zapletal
Narodil se 1. května 1942 v Praze, dětství prožil ve Vlašimi, absolvoval průmyslovku v Handlové na Slovensku. V letech 1961-64 byl projektantem v Báňských projektech v Teplicích, 1965-66 byl učitelem na hornickém učilišti v Ostravě, 1967-69 redaktorem Československého rozhlasu Ostrava, ve stejné době studoval na Fakultě žurnalistiky Karlovy univerzity v Praze, kterou nedokončil. V roce 1967 přivedl do rozhlasu Karla Kryla, s nímž krátce spolupracoval. Po nuceném odchodu z rozhlasu krátce po roce 1968 spolupracoval jako manažer a konferenciér postupně s Marií Rottrovou, Olympikem, Lenkou Filipovou a Pražským výběrem. V roce 1975 se přestěhoval do Prahy. Byl u zrodu několika úspěšných televizních projektů: Divadélko pod věží Marie Rottrové, Manéž Bolka Polívky, Bolkoviny, Lucie na bílo, Miss České republiky, Český slavík a další. V letech 1987-89 pracoval jako externí dramaturg Paláce kultury a sportu Vítkovice v Ostravě. V roce 1990 spoluzaložil uměleckou a produkční agenturu Art Production K, je jejím spolumajitelem a ředitelem.
V Ostrově pod Blaníkem koupil statek, kde chová koně. Z prvního manželství má syny Petra (35) a Roberta (26), ze současného manželství nevlastního syna Petra (22) a vlastního Miloslava (10).

Nejčtenější

S veganstvím končím. Díky masu se mi restartoval mozek, říká Hathawayová

Anne Hathawayová na premiéře filmu Debbie a její parťačky (New York, 5. 6. 2018)

Anne Hathawayová (36) se svěřila s tím, proč se po několika letech vzdala veganství. Přiznala, že svým způsobem za to...

Úspěšná show po čtrnácti letech končí. Kvůli podezřelé smrti účastníka

Moderátor Jeremy Kyle (5. března 2018)

Britská televize ITV oznámila, že po čtrnácti letech vysílání ruší úspěšný pořad The Jeremy Kyle show. Ten podle...

Rytmus se oženil, vzal si svou těhotnou lásku Jasminu

Patrik „Rytmus“ Vrbovský a Jasmina Alagič se vzali 18. května v Pezinku.

Moderátorka Jasmina Alagič (29) a raper Patrik „Rytmus“ Vrbovský (42) si dnes odpoledne řekli „ano“. Obřad proběhl na...

Meditující Brenda i vyčerpaná Donna. Beverly Hills má novou upoutávku

Tori Spellingová, Jason Priestley, Gabrielle Carterisová, Ian Ziering, Jennie...

Televize Fox představila novou upoutávku na pokračování seriálu Beverly Hills 90210, které bude mít premiéru letos v...

Jaromír Jágr vysvětlil, proč letos dáváme tolik gólů

Utkání skupiny B mistrovství světa v hokeji: Norsko - Česká republika, 11....

„To byl včera kotel, co? A hlavně neskutečna atmosféra, my Češi to fakt dokážeme,“ ozval se před pár hodinami svým...

Další z rubriky

Kdybych se vyspala se šéfem studia, hraji Kleopatru já, říká Collinsová

Joan Collinsová (Londýn, 29. dubna  2019)

Joan Collinsová (86) zavzpomínala na 60. léta v Hollywoodu. Britská herečka tvrdí, že role v oscarovém snímku Kleopatra...

Adept na černého Bonda Elba se oženil s o sedmnáct let mladší modelkou

Idris Elba a Sabrina Dhowreová (Londýn, 27. března 2019)

Britský herec Idris Elba (46) se potřetí oženil. Vzal si kanadskou modelku Sabrinu Dhowreovou (29). Po pátečním obřadu...

Rytmus se oženil, vzal si svou těhotnou lásku Jasminu

Patrik „Rytmus“ Vrbovský a Jasmina Alagič se vzali 18. května v Pezinku.

Moderátorka Jasmina Alagič (29) a raper Patrik „Rytmus“ Vrbovský (42) si dnes odpoledne řekli „ano“. Obřad proběhl na...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz