Petr Rychlý: Rodinu už rozšiřovat nebudu

  10:41aktualizováno  10:41
Herec Petr Rychlý patří k lidem, kteří se jednoho dne rozhodli obrátit svůj život naruby. Změnil v něm od rodinných poměrů, bydlení či životního stylu snad všechno, jen herectví zůstává nadále věrný.

Na křest pohádek, které namluvil Petr Rychlý (uprostřed), přišly jeho děti i manželka. Zleva šestnáctiletý Matěj, jedenapůlletý Petr, sedmiletá Denisa, kterou vyženil, manželka Jana Rychlá a třináctiletý Ondřej. | foto: Míla Lepší

Loni oslavil čtyřicítku a pořídil si třetího syna, letos se s jeho matkou, bývalou tenistkou Janou Pospíšilovou, oženil. Prahu vyměnil za venkov, nedaleký Kostelec u Křížku, kde bydlí i principál Divadla Na Fidlovačce Tomáš Töpfer, a jeho největší zálibou se staly procházky lesem, tenis a rybolov.

V divadle, jehož členem je už od roku 1995, hraje například ve hrách Jacobowski a plukovník, Habaďůra nebo Kouzlo domova, v televizi Nova se pravidelně převtěluje do primáře Čestmíra Mázla v seriálu Ordinace v růžové zahradě.

S pořadem Natočto!, který ho proslavil, naopak na Nově skončil a rozloučil se také s agenturou Petra Novotného. Rozhodl se totiž coby umělec osamostatnit. Za manažera zvolil Oskara Hahna, osobního asistenta a řidiče Novotného, a založil vlastní internetové stránky, které ve středu slavnostně představil v pražském Panoptikum baru.

Namluvil pohádky

Současně také představil nové cédéčko Svět pohádek. Rychlý v nahrávacím studiu dokázal, jak skvělý je vypravěč, vypráví je se zaujetím sobě vlastním. „Byl jsem potěšen, že mě Alan Piskač z Popron Music a Ivan Rössler oslovili. Můj tatínek vyprávěl pohádky rád, ale z Červené karkulky udělal vždycky černou. Rád je vyprávěl tak, jak nebyly, a mě to hrozně rozčilovalo,“ vzpomíná Rychlý, který měl před podepsáním smlouvy jednu podmínku. „Nechtěl jsem, aby to bylo jen suché čtení. Bylo mi vyhověno, a tak jsem si to mohl užít,“ dodává.

Svůj hlas zde propůjčil dvěma desítkám figurek, postav a postaviček. „Jsou to klasické pohádky, ale nikoli notoricky známé příběhy, z různých koutů světa, které mohou děti nejen pobavit, ale také seznámit s hrdiny a postavami pohádek z Anglie, Norska, Japonska, Irska, Islandu či Katalánska,“ pokračuje herec.

Otcovství si konečně užívá

Desku pokřtily všechny jeho děti a hlavním kmotrem se stal Lubomír Lipský. „Nebylo to jednoduché sehnat je všechny dohromady. Slibuju, že už rodinu rozšiřovat nebudu, takhle se mám co ohánět, abych to uživil. Měl jsem rovnou namluvit tak čtyři cédéčka najednou,“ vtipkuje. A proč přizval Lubomíra Lipského? „Nezapomenutelný je pro mě film Šest medvědů s Cibulkou a rád se na něj vždycky podívám. Lubomír je v něm pořád geniální.“

Synové Ondřej, který mimochodem hraje ve hře Kouzlo domova, a Matěj, které má s herečkou Pavlou Vojáčkovou, vyrostli Petru Rychlému pod rukama. U nejmenšího syna Petra, který je celý táta a je prý i komediant od narození, se snaží si otcovství víc užít. „Čte mu pohádky, často si je vymýšlí, ale hlavně je hraje. Všechny děti jsou z toho úplně hotové, hrozně je to baví,“ potvrzuje jeho současná manželka Jana Rychlá.

Autoři: , pro iDNES.cz

Nejčtenější

Soud vyhověl Plekancovi. Vondráčková má manželovi odevzdat pasy dětí

Tomáš Plekanec (26. 11. 2018)

Soud v Kanadě rozhodl, že hokejistovi Tomáši Plekancovi (36) vydá pasy jeho synů, šestiletého Matyáše a tříletého...

Stát se matkou pro mě bude velká výzva, říká Taťána Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá na tiskové konferenci nadace Krása pomoci a AEGON...

Taťána Gregor Brzobohatá (31) je dosud jedinou Češkou s titulem Miss World. Ten získala topmodelka již v osmnácti...

Původně jsem šla na konkurz na Dášu, prozradila Romana ze seriálu Most!

Zdeněk Godla, Michal Isteník, Dominika Býmová a Cyril Drozda v seriálu Most!...

Dominika Býmová (31) je jednou z hvězd seriálu Most!. Herečka prozradila, že nejdřív šla na konkurz na jinou postavu....

Nechápala jsem, že mě lidé obviňují, říká Rytmusova snoubenka Alagič

Jasmina Alagič (Party finalistů SuperStar, Fashion klub Kotva, 9. 5. 2018)

Jasmina Alagič (29) našla podle svých slov v Rytmusovi (42) ideálního partnera. Přestože jejich vztahu nikdo nevěřil,...

Jiřina Bohdalová žaluje Komerční banku za padělané obrazy

Herečka Jiřina Bohdalová na snímku z 5. února 2019

Herečka Jiřina Bohdalová (87) zažalovala Komerční banku kvůli prodeji padělaných obrazů, informoval ve čtvrtek...

Další z rubriky

David Kraus: Byli jsme zasnoubení, Strýcová je největší omyl mého života

Tenistka Barbora Strýcová (vpravo) a její partner hudebník David Kraus na...

Hudebník David Kraus (38) se na Facebooku rozpovídal o své bývalé přítelkyni, tenistce Barboře Strýcové (32)....

Plavková modelka Kate Uptonová má dceru Genevieve

Kate Uptonová (Beverly Hills, 26. února 2017)

Americká modelka a příležitostná herečka Kate Uptonová (26) a její manžel, baseballista Justin Verlander, se stali...

Katy Perry: S Orlandem jsme naprosto rozdílní, proto se přitahujeme

Orlando Bloom a Katy Perry (Monako, 26. září 2018)

Zpěvačka Katy Perry (34) s přestávkou randí s britským hercem Orlandem Bloomem (41) už přes dva roky. Po loňském...

Najdete na iDNES.cz