Mstít se na dítěti by bylo hloupé, říká Machálková o rozchodu s Šípkem

  0:27aktualizováno  0:27
Zpěvačka Leona Machálková se dva roky po rozchodu s architektem Bořkem Šípkem naučila žít v rodině, která není kompletní. Jak zdůrazňuje, chtělo to čas. A nová láska? "Kdyby nějaká byla, s radostí bych se svěřila," říká v rozhovoru pro iDNES.cz.

Leona Machálková | foto: Lenka Hatašová

Už jsou to dva roky od vašeho odloučení s Bořkem Šípkem. Můžete s odstupem času říci, že jste ráda, že k němu došlo?
Nejsem ráda. Jako matku dítěte mě samozřejmě mrzí, že se nám ten trojúhelník roztrhl. Nicméně zůstáváme v přátelském kontaktu, střídavou péči neřešíme. Bořka mám pořád ráda, on nás taky a ta rodina pokračuje, byť s jiným potenciálem. Velmi často se vídáme na chalupě, kde máme dál v jistém smyslu společný domov. Samozřejmě to chtělo čas, než si hlavně Bořek uvědomil, že mu nebudu nic vyčítat, až potom se dokázal uvolnit. Kdyby si teď k nám přisedl, ani nepoznáte, že k nějakému rozchodu došlo. Pořád si ho vážím, jsem ráda, že Artura mám právě s ním, byly to hezké roky, a i když nám není tolik na blízku, pořád má pro nás hodnotu.

Těsně po vašem rozchodu Bořek Šípek prohlásil, že za rozpad vašeho vztahu mohl mimo jiné více než dvacetiletý věkový rozdíl. Myslíte si to také?
Tyhle komentáře mě netěšily. Že za to mohl neúnosný věkový rozdíl, si opravdu nemyslím, nebyla to pravda. Ale na druhou stranu ho chápu, že šlo o snahu něco říct, když se ho novináři na soukromí dotazovali. On je ve své podstatě plachý člověk, který soukromý život neventiluje. Víc se to očekávalo ode mě, popové zpěvačky, ne od architekta. Když se vzdálil, pochopitelně to byl bolestný a traumatický zážitek, ale už po čtvrt roce jsme začali opět být v užším kontaktu. Viděl, že mám snahu a vůli s ním vycházet.

Leona Machálková

Nebylo to hodně ovlivněno právě tím, že máte společného syna, kterému je dnes už sedm?
Určitě. Bylo by hloupé se mstít bývalému partnerovi prostřednictvím dítěte. Odjakživa se snažím, aby nebyl svědkem hádek. To si ti dva musejí vyříkat spolu. Nicméně mi všechny mámy, které partner opustil, dají za pravdu, že na tom všem je právě nejcitlivější to dítě. A proto je nutné vycházet s jeho otcem i po odloučení. Bořek miluje Artura, já se mu někdy snažím pomáhat ve smyslu, že ho o našem životě informuji, aby pak mohl syna překvapit, že o ví ono či ono, i když u toho nebyl. Je pravda, že to naše odloučení zas takový šok nebylo, i dřív jsme bývali vzhledem k Bořkově profesi často sami.

Leona Machálková

Jak se mimochodem Artur profiluje, pozorujete, že by se v něm promítaly talenty matky-zpěvačky a otce-architekta?
Nedokážu to úplně posoudit, mnohé má po tátovi, fyzicky je asi namíchaný. Co má ale po Bořkovi, je neuvěřitelná paměť. Myslím si, že to je dobrý dar do života. Má skutečně velkou fantazii, v mnohém je jeho smysl vidění velmi rozvinutý a dětská fantazie mu pracuje doslova na plný koule. Ve škole se mu taky daří, navíc ho baví do školy chodit.

Ještě mi dovolte jednu osobnější otázku, prý se vám rýsuje nový vztah. Je to pravda?
Žádný vztah teď nemám. Kdybych byla zamilovaná, asi bych neměla problém se s radostí svěřit, ale nový člověk po mém boku není. Život mě asi napíná. Nejsem z toho smutná, i když každý máme svý vlny, kdy se sem tam vloudí nějaký ten splín. Když ho pociťuji fyzicky, snažím se proti tomu nějak bojovat, nenechám se vtáhnout do tísně, naopak se snažím naladit pozitivně. Je to důležitý hlavně proto, aby vás nepřestalo bavit i to, co máte rád. Stres a deprese nejsou řešení.

Leona Machálková

To, co vás baví, je především vaše profese. Co teď čeká Leonu Machálkovou?
Stále jsem v Divadle Kalich, dále to vypadá, že by se na podzim mohl zase vrátit nesmrtelný Dracula, do toho mě čeká muzikál Popelka, což bude můj první muzikál na ledě. Na tuhle práci se nesmírně těším, protože je to představení, které se těší velké radosti a zájmu, navíc na něm budu spolupracovat s partou dobrých lidí. Stále taky koncertuji se svou kapelou, a protože uplynula dlouhá doba od vydání poslední popové desky, začala jsem na nové spolupracovat s Romanem Holým. Jsme ve fázi, kdy oslovujeme další autory a dá-li Bůh, měla by vyjít na podzim, nejpozději na jaře příštího roku. Těším se.

Tři nej Leony Machálkové

Leona Machálková se synem Arturem

Syn Artur

Leona Machálková - Benefiční koncert v Přerově

Zpívání

Bořek Šípek se synem a Leona Machálková - Křest desky Vivaldianno

Osudový muž

Nejčtenější

Hodně záleží na tom, jestli je dítě počato vědomě a láskyplně, říká Dušek

Jaroslav Dušek

Improvizátor a herec Jaroslav Dušek (58) je i velký samorost. Chystá knížku První dotek, v níž budou některé jeho...

Libor Bouček se potřetí oženil. Držte nám palce, vzkázal

Gabriela Bendová a Libor Bouček

Moderátor Libor Bouček (38) se v sobotu oženil. Po pětiletém vztahu si vzal finalistku soutěže krásy z roku 2014...

Ženy obvinily Dominga ze sexuálního obtěžování. Vždy souhlasily, tvrdí pěvec

Plácido Domingo s tanečnicemi ze skupiny The Rockettes (New York, 27. února...

Operního zpěváka a dirigenta Plácida Dominga (78) obvinili, že nutil ženy k sexuálním stykům. Údajně jim nabízel práci...

Vondráčkovou spojují s parkouristou Zonygou. Je to známý, tvrdí zpěvačka

Tomáš Zonyga a Lucie Vondráčková (Praha, 13. srpna 2019)

Lucie Vondráčková (39) odletěla do Kanady. Na letišti ji vyfotili s parkuristou Tomášem Zonygou (26). Podle bulváru...

Bývalá Disney hvězdička natočila sado-maso film pro známý web s pornem

Bella Thorne (21. července 2019)

Herečka a zpěvačka Bella Thorne (21) je známá především z Disney filmů a seriálů. Před třemi lety na Twitteru oznámila,...

Další z rubriky

Dokud v Česku nepovolí LGBT sňatky. Pančochová odložila svatbu s přítelkyní

Šárka Pančochová

Snowboardistka Šárka Pančochová (28) se před pár dny pochlubila zásnubami se svou americkou přítelkyní Kaileen...

Monacká princezna oženila syna. Vzal si lásku ze střední školy

Marie Chevallierová a Louis Ducruet (Monako, 14. června 2019)

Syn monacké princezny Stéphanie Louis Ducruet (26) se o víkendu oženil. Jeho manželkou se stala Marie Chevallierová, se...

Rozešli jsme se, takový je život, potvrdili konec vztahu Ridi a Hunčárová

Lucie Hunčárová a Emanuele Ridi

Emanuele Ridi (45) a Lucie Hunčárová (33) už nejsou pár. Potvrdili to na sociálních sítích. Televizní šéfkuchař a...

Advantage Consulting, s.r.o.
PROJEKTANT SILNIČNÍCH STAVEB

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč

Najdete na iDNES.cz