Naplňuje moji představu tradiční ženy, říká o přítelkyni Michal Viewegh

  0:02aktualizováno  0:02
Monika Šimůnková (43) bydlí stejně jako Michal Viewegh (57) v Sázavě. Je rozvedená a má tři děti. Pracuje jako pečovatelka a díky tomu se se spisovatelem, který potřeboval výpomoc, před čtyřmi lety seznámila. Pro čtvrteční Magazín DNES mimo jiné prozradili, jak se poznali.

Monika Šimůnková a Michal Viewegh | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

„Znala jsem ho od vidění a vždycky se mi líbil. Jezdím s pečovatelským autem a občas jsem ho míjela, když trénoval na maraton. To mu táhlo na padesát. Napadalo mě, že stáhnu okénko a plácnu ho přes zadek,“ řekla Šimůnková.

Když se dozvěděla, že od něj odešla manželka, říkala si, že možná bude potřebovat pomoc. Ani ne za týden jí zavolala jeho švagrová, že by potřebovali pro spisovatele zajistit pravidelnou stravu a někoho, kdo by dohlédl na jeho domácnost. Monika to brala jako zvláštní osud.

„Přišla jsem k němu po pánském večírku, na stole stálo snad třicet prázdných lahví. On a jeho kamarádi, všichni s kocovinou, scházeli z ložnic v patře dolů do kuchyně a byli jen ve slipech nebo v trenkách. Celý den jsem se pak usmívala, protože jsem si vybavovala Michala v těch trenýrkách a v bílém tílku,“ prozradila. „To je dehonestující tvrzení, teď jsi mě kompromitovala. Ta tílka, kterým se říká vasil, se prý už dávno nenosí,“ prohlásil spisovatel.

Vídají se hlavně o víkendech a někdy i během týdne. Přestože se zpočátku vztahu se spisovatelem trochu bála, teď říká, že láska zvítězila.

„Protože jsem poznala, že je citlivý, hodný chlap. Byla jsem devatenáct let vdaná za někoho, kdo mě posledních osm let podváděl, takže něco podobného bych už zažít nechtěla. Michalovi věřím a doufám, že mi neublíží,“ řekla.

Fotogalerie

„Já taky doufám, myslím, že mi v tom pomáhá hlavně můj věk,“ řekl Viewegh.„Ale kdyby ti bylo o deset let méně, to bych ti tak úplně nevěřila,“ dodala se smíchem jeho přítelkyně.

Spisovatel tvrdí, že když se poznali, nebyl ve formě. Manželka byla pryč, on byl osamělý, zpustlý, ve finanční krizi, trápily ho deprese z velkých zdravotních  problémů, bral antidepresiva, hodně ztloustl, nic ho nebavilo. Monika tedy podle něj nepotkala prince z pohádky, ale ona zachraňovala jeho. I když se už potřetí nechce ženit, své přítelkyně si váží.

„Naplňuje moji představu tradiční ženy. Už ze své profese je starostlivá, dává mi pocit zázemí. Tím jaksi nemyslím obědy v kastrůlku, ale především vědomí, že se na ni můžu spolehnout. To jsem s manželkou v posledních letech moc nezažil,“ dodal pro čtvrteční Magazín DNES. 

Autor:

Nejčtenější

Režisér byl po inhalaci u pramene 40 minut bez kyslíku. Je v kritickém stavu

Záchrana muže, který se v Mariánských Lázních otrávil v šachtě, když inhaloval...

Režisér Jan Kačena (37) skončil po inhalaci výparů z Ferdinandova pramene v Mariánských Lázních ve velice vážném stavu...

Karel Gott trpí akutní leukémií, léčí se ambulantně v nemocnici

Osmdesátiny Karla Gotta se slavily 21. června 2019 v pražském Divadle Na...

Karel Gott trpí akutní leukémií a podstupuje ambulantní léčbu ve Všeobecné nemocnici v Praze. Zpěvák to potvrdil na...

Manželka je mentálně nemocná. Syna jsem neviděl dva měsíce, tvrdí Janeček

Karel Janeček a jeho syn Yanis

Karel Janeček (46) zveřejnil na sociálních sítích informaci o tom, že jeho manželka Mariem Mhadhbi (35) na něj podala...

Volal jsem si sanitku a nechával se odvézt do blázince, řekl Michal Penk

Zpěvák a skladatel Michal Penk v diskusním pořadu Rozstřel.

Zpěvák, skladatel a muzikant Michal Penk (51) byl v pondělí hostem Rozstřelu. V 80. a 90. letech byl dívčím idolem, v...

Vondráčková a Michal prohráli spor s televizí Nova. Žalují i Primu

Martin Michal a Helena Vondráčková (20. listopadu 2017)

Vrchní soud v Praze v pondělí pravomocně zamítl žalobu zpěvačky Heleny Vondráčkové a jejího manžela Martina Michala na...

Další z rubriky

Někdy je dobré být sám a ujasnit si priority, říká Jaromír Jágr

Jaromír Jágr (Grand Opening Party francouzské restaurace Občanská plovárna,...

Jaromír Jágr (47) potvrdil koncem června po čtyřletém vztahu rozchod s přítelkyní Veronikou Kopřivovou (28). Nové lásce...

Eva Holubová slaví desáté výročí svatby a děkuje Miloši Formanovi

Eva Holubová a její manžel Miroslav Zdeněk (Praha, premiéra filmu Manžel na...

Eva Holubová (60) slaví ve čtvrtek desetileté výročí svatby s výtvarníkem Miroslavem Zdeňkem. Na sociálních sítích...

Odloučení na deset měsíců mi zachránilo manželství, tvrdí Jennie Garthová

Jennie Garthová (New York, 13. května 2019)

Herečka Jennie Garthová (47) se v roce 2017 rozešla s manželem Davem Abramsem (38). Manželi tenkrát byli jen dva roky....

Najdete na iDNES.cz