Colin Firth a jeho manželka Livia (Londýn, 5. září 2016) | foto: Reuters

Colin Firth se po 22 letech rozvádí, s manželkou zůstávají přáteli

  • 8
Herec Colin Firth už měl v minulosti s manželkou na čas v jejich vztahu pauzu. Později se k sobě však opět vrátili. Nyní je rozchod definitivní. Zůstávají přáteli a celou kauzu nechtějí dramatizovat kvůli dětem. Nevyjadřují se znovu ani k aférce, kterou měla Firthova žena před lety s novinářem.

„Colin a Livia se rozhodli pro ukončení manželství. Zůstávají přáteli a láskyplně budou nadále pečovat o své děti. Žádají od veřejnosti klid a respektování soukromí a k této věci nebudou dále poskytovat žádné další komentáře,“ sdělil zástupce páru pro server People.com.

Fotogalerie

Livia měla před dvěma lety románek s novinářem, který následně páru posílal výhružné zprávy a stalkoval je.

Vztah s italským novinářem Brancacciou Firthova žena udržovala v době, kdy se pár v roce 2015 na čas po vzájemné dohodě od sebe odloučil, aby se rozhodli, zda spolu chtějí dál žít, nebo ne. Livia nakonec románek ukončila a vrátila se k manželovi.

To však novinář těžce nesl a páru posílal nevhodné zprávy. Celá kauza skončila u soudu, ačkoli Brancaccia tvrdil, že jde o výmysl. Policie však po dlouhém a podrobném vyšetřování zjistila, že šlo opravdu o stalking.

Firth si vzal Livii v roce 1997, pouhý rok poté, co se s ní seznámil během natáčení dramatu Nostromo pro televizní stanici BBC. Po svatbě se pár přestěhoval do Itálie, odkud Livia pocházela. Tam se narodili i oba jejich synové. 

Colin Firth (59) je znám ze snímků jako Láska nebeská, Deník Bridget Jonesové, Single Man nebo Kursk.