Diskuse k článku

Vyměněná manželka: Rodinu už nikdy neopustím

Z paneláku v Jihlavě do rodinného domku ve Vyškově se v dnešní Výměně manželek přestěhuje sedmadvacetiletá květinářka Eva Jurajdová, máma devítileté Denisy a čtyřletého Tadeáše. Ke svému manželovi, automechaniku Davidovi, pustila policistku Alenu Hudcovou. Deset dní v nové rodině pro ni bylo utrpením. „Bylo mi strašně smutno,“ říká.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

andiiiiilecek

TO BY BYL FIČÁK :-D
nejlepsi by bylo, kdyby se vymenili manzelky u politiku (GROSS vs. PAROUBEK?) to by byl FICAK:-)
0/0
15.11.2005 17:05

idneol

Zatím nashle
Omlouvám se za vstupy do této diskuse. Zapomněl jsem, že celou aféru vyvolala ČSSD, aby se pomstila Nově za to, že Paroubek měl málo procent v hlasování diváků v Sedmičce, takže socdemácui tady asi mají většinu. A s těma už se bavit nehodlám.. A pak je tady asi druhá sorta - to jsou letití antinováci, kteří v sobotu jeden pořad na Nově plamenně odsoudí a v neděli tentýž na ČT2 vychválí do nebes.
0/0
14.11.2005 10:53

_m-

Re: Zatím nashle
když myslíš, že tahle debata je o politice, tak asi nemá cenu.
0/0
14.11.2005 10:55

ales1979

Nova
Nechapu, proc Nova takovym zpusobem zmenila koncept Vymeny manzelek. Vsude ve svete, v Anglii, na Slovensku dochazi ke konfliktum v ramci teto "reality show" minimalne, obcas se vyskytnou nejake problemy, ale povetsinou se jedna o klidne vymeny, ktere se nijak nehroti, lidi se vzajemne neurazi a podobne. To co Nova vyprodukovala je znovu snahou sokovat za kazdou cenu v kazdem dile, oproti napriklad Slovenske verzi, kde dochazelo k takovym konfliktum jednou za cas, Nova pripravuje a dava dohromady uplne odlisne lidi a hroti tak tu reality show do uplneho extremu. Dalsim nesmyslnym bodem je moznost pouzivani mobilnich telefonu, kdy se manzele vzajemne utesuji po telefonu, coz take nedela dobrotu. Ani v Anglii, ani na Slovensku tohle neni mozne. Typicke chovani Novy, ktera udela pro sledovanost naprosto vse.
0/0
14.11.2005 9:35

IAMAD

Re: Nova
 Nova z toho konečně udělala dobrý pořad...pokud si myslíš, že život rodiny je jen klid, mír a láska, pak jsi dobrá naivka. Koncept celé show je přece v tom dát dohromady neslučitelné rodiny..a to se Nově daří velmi dobře.
0/0
14.11.2005 9:50

ales1979

Re: Re: Nova
Nove se dari jedine, zahnat tuhle show v kazdem dile do extremu...
0/0
14.11.2005 10:42

sCZECH

Re: Re: Re: Nova
vis,lidi ale nepotrebujou v televizi videt same telenovely s dobrym koncem
0/0
14.11.2005 12:52

olga16

Re: Re: Nova
Souhlas! O to přece jde, aby byl nějaký konflikt, ne?  Už jsou to velký holky a vědí, do čeho jdou. A dneska to byla docela pohodička, ani se nehádali/nehádaly. Nejlepší na tom je, jak ty méně schopné/schopní hledají důvod, proč to nezvládají, někde jinde než u sebe.  
0/0
14.11.2005 22:47

fiffan

Re: Nova
Není pravda, že "všude ve světě" je Slovensko a Anglie. Tuto reality show sleduji se zájmem ve Francii a potvrzuji, že dochází ke konfliktům i slzám (skoro v každém díle) , ostřejším výměnám názorů na konci a sbližování i naprosto odlišných lidí (sportovně založená rodina, kde maminka nemůže existovat bez aerobiku 3x týdně versus rodina tlouštíkú, která na večeři nezná nic jiného než hamburger s hranolkama.) Aspoň není nuda a má to grády....V tomhle případě bych komerční televizi nic nevyčítala.
0/0
17.11.2005 22:47

Amanda01

Důvod?
Možná už to tady zaznělo, ale zeptám se znova: proč to ti lidé vůbec dělají? Jaký mají důvod, motivaci? Nikdy by mne nenapadlo vpustit do naší domáctnosti cizí ženskou, a už vůbec ne na 10 dní. Co je komu po tom jak žijeme? Máme své zaběhnuté rituály, zvyky, tradice a nikdo nám je nebude narušovat. A to nemluvím o tom, že si dospělá ženská dovolí opustit vlastní děti a nechá je napospas cizí osobě!!! Nikdy bych neopustila svoji rodinu jen proto, abych se zviditelnila před národem. Připadala bych si jako neschopná p***.
0/0
14.11.2005 9:28

erben3

Re: Důvod?
 Souhlas. A odpověď na otázku, proč to ti lidé dělají, je jednoduchá: No přece pro prachy.
0/0
14.11.2005 9:57

idneol

Re: Re: Důvod?
Doplňující otázka: Co je v principu špatného na tom, dělat něco pro peníze?
0/0
14.11.2005 10:37

_m-

Re: Re: Re: Důvod?
Jde o to, co! Ve vyvolených ztrapňujete sdami sebe, ve výměně manželek svého partnera (který s tím pravděpodobně souhlasil) a děti (a těch se určitě nikdo neptal).
0/0
14.11.2005 10:39

idneol

Re: Re: Re: Re: Důvod?
Kdybych měl zpytovat svědomí, kolikrát jsem ve výchově mých dětí udělal chybu a před tím se jich nezeptal, musel bych se oběsit. A myslím, že každý soudný a sebekritický rodič by řekl totéž, ale až ZPĚTNĚ! Obdivuju pedagogické odborníky, kteří na základě hodinového sestříhaného pořadu v TV vědí, jak to či ono zapůsobí na dítě, které ani neznají.
0/0
14.11.2005 10:46

_m-

Re: Re: Re: Re: Re: Důvod?
Já jsem taky rodič. Ale vyprávět, nebo dokonce promítat na veřejnosti historky z nejintimnějšího soukromí svých dětí bych si nedovolila - na to nemusím být pedagogický odborník. Moje babička říkávala: Co nechceš aby jiní činili tobě, nečiň ty jiným!
0/0
14.11.2005 10:48

good_luck!

Re: Re: Důvod?
a nebo taky pro "zábavu" - ať to stojí, co to stojí. A tady se setkáváme s oběma případy v jednom.
Tento článek je mým prvním setkáním s pořadem (mimo občas vyslechnuté hovory kolegyň) a musím říct, že jsem hodně překvapen naivitou a blbostí některých spoluobčanů....
S manželkou, se kterou jsem přes 13 let, a myslím, že spolu žijeme celkem spokojeně. Ale tuto "spokojenost" máme vykoupenou obdobími "hádek, bojů, přetlačování, společného řešení problémů" s vidinou, že spolu bychom chtěli být i v dalším období. Z těchto důvodů jsem i zastáncem manželství.
Výměny, hromádky, zkoušky apod. dopadnou vždy stejně (zkušenost všech přátel, kteří to už zkusili -vždy chybí ta vidina budoucího společného života... (a zajímavé, že poté se většinou bezhlavě vrhli do manželství, které je často pravým opakem - naprostá neznalost protistrany, ujíždějící vlak atd. a často dopadlo/dopadá bídně).
0/0
14.11.2005 11:26

idneol

Re: Důvod?
Většina z nich to dělá pro peníze. Ale vůbec mě to nepohoršuje. Vám připadá důstojněnjší šaškovat pro peníze před celým národem v Hodině pravdy?  A jestli ano, máte k tomu nějaký jiný důvod než ten, že HP vysílá ČT a VM "pokleslá" Nbva?
0/0
14.11.2005 10:34

_m-

Re: Re: Důvod?
No, je faktem, že Hodina pravdy je rovněž kravina - ale tam aspoň sám určujete, co o sobě a svém soukromí zveřejníte a co ne - což ve Výměně není možné
0/0
14.11.2005 10:37

idneol

Re: Re: Re: Důvod?
Jak to, že ne? Za 50 nebo kolik tis. určujete, jestli si do domu pustíte kamery. A vůbec, pokud jste proti vysílání VM, proč se spíš nepohoršujete nad tím, že se na to dívá víc než 2 mil. lidí?
0/0
14.11.2005 10:41

_m-

Re: Re: Re: Re: Důvod?
Já jsem neměla na mysli rozhodování, zda do projektu jít, nebo ne, ale to,co se děje když se k tomu rozhodnete. V hodině pravdy máte kameru a možnost sestřihu vy. A nad VM se nepohoršuji - jen mě udivuje, že jsou lidé ochotni prodat své soukromí za 50 tisíc (a věřte, že vím, co to je nemít peníze) a že to, čemu se kdysi říkalo odpovědný redaktor dokáže někdy zcela nezodpovědně ukázat věci, které mohou ublížit člověku (človíčkovi), který vůbec neměl možnost o tom, zda do projektu vstoupí rozhodnout.
0/0
14.11.2005 10:46

idneol

Re: Re: Re: Re: Re: Důvod?
Promluvil dětský psycholog.
0/0
14.11.2005 10:53

_m-

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Důvod?
Ne, normální matka.
0/0
14.11.2005 10:55

Arobrab

Neodsuzuji tento pořad
Já tenhle projekt považuji za zajímavý. Taková sonda do (podle mého názoru) intelektuálně slabých rodin.  Na kolik si zúčastnění manželé, popř. partneři cení svého soukromí a byli vůbec schopni předem posoudit dopad pořadu na jejich život po odvysílání? Otázka dětí v něm, to je bezpochyby citlivé téma, ale rodiče jsou zákonnými zástupci a s tím asi nic nenaděláme.  Podle mně se všichni zúčastnili projektu pouze kvůli penězům. A to mi nikdo nevymluví. Docela bych brala seriál rozhovorů s účastníky třeba rok poté a změny jejich názorů.
0/0
14.11.2005 8:37

mlocek

Obraz společnosti
Můj názor je, že je špatné když se žena nedokáže týden obejít bez manžela protože stát se může cokoliv a je potřeba, aby se druhý partner dokázal "postarat" tz.přiměřeně nahradil druhého. Mnohem víc mě ale vadí, když vyměněné manželky, které tvrdí chceme žít, cpou do dětí polotovary a nové děti si kupují. Jen málo které dítě Vás odmítne když ho vezmete na nákupy, nebudete po něm chtít žadnou práci a odpovědnost. A hlavně se snažit, aby vás měli víc rády jak vlastní mámu. To budu raději když "nová máma" naučí děti pořádku, dokáže si s nimi promluvit, vzít je na procházku "bez nakupování" a to všechno bez podobných lákadel jako nic nedělání a peněz. Dejte mi vědět jaký máte názor.
S pozdravem
P.S. Za hrubky se omlouvám, nejsem spisovatel....:-)
0/0
14.11.2005 7:20

Don_Alex

Re: Obraz společnosti
to co běží na Nově rozhodně nemá nic společnýho s obrazem společnosti. Samozřejmě Nova vybírá lidi kteří nejsou úplně normální a u kterých hned poznají že dojde ke konfliktu. Tento pořad považuju ze strany Novy za ubohost nejhoršího ražení, protože děti, který tam vystupují zajedno trpí, pochybuju že někdy souhlasí a pokud jo, tak z toho stejně nemají rozum. Stávají se pak terčem posměšků ve školách a podobně. Bohužel lidi rádi koukají když má někdo problémy nebo když někdo jiný trpí a ještě je to baví...
0/0
14.11.2005 8:12

idneol

Re: Re: Obraz společnosti
No a já to naopak považuju za překvapivě dobrý pořad. Samozřejmě, že je taky trochu režírovaný, ale velká část diváků se dozví, že způsoby soužití mohou být různé a skoro vždycky nakonec nějak fungují. A je taky hezké pak slyšet, jak to řada diváků nemůže strávit. Mluvit o vlivu na děti je naprostá pitomost. To by je muselo ohrožovat každé vybočení z pravidelného rytmu. Naopak si myslím, že to právě jim prospěje.
0/0
14.11.2005 8:35

Don_Alex

Re: Re: Re: Obraz společnosti
myslíte jako to když ukážou jak se dítě chodící do školy doma pomočuje a podobně? A že je potom díky tomu vystaveno posměškům svého okolí, sráží to jeho sebevědomí k bodu mrazu? Bohužel mám známé ve škole kam chodí děti z rodiny paní, která vystupovala v nedávném "nova show". To dítě tam doslova trpí, výsměch a urážky od spolužáků, rapidně se zhoršilo ve škole... tohle myslíte že je v pořádku. Pokud je osoba účinkující například v reality typu Vyvoleni a spol uz dospela, tak si uvedomuje zavaznost svych rozhodnuti a je tam sama za sebe, ale ty deti na to jeste nejsou pripravene a muze je to bohuzel poznamenat na cely zivot.
0/0
14.11.2005 9:32

idneol

Re: Re: Re: Re: Obraz společnosti
Takové situace vznikají dnes a denně, proč se nerozčilujete na celý svět? Jaký je to nezodpovědný člověk každý politik či celebrita, co kdyby někoho třeba napadlomu děti unést, to by bylo ještě horší. Kde jste protestoval proti tomu, že se děti ve školávch kastují před tím, než spustili VM? Skoro bych vám doporučil sledování VM jako terapii proti  iluzi, že se tento svět blíží dokonalosti. Neblíží a takové pořady jsou velmi humánní metodou, jak to někomu připomenout.
0/0
14.11.2005 10:31

_m-

Re: Re: Re: Re: Re: Obraz společnosti
promluvil dětský psycholog........
0/0
14.11.2005 10:40

idneol

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obraz společnosti
Ne, za toho se nepovažuju, to spíš vy. Zato psychologa pro některé (asi) dospělé diskutující na tomto chatu bych si troufl dělat z fleku. Je to totiž hodně jednoduchoučké uvažování, co tady předvádějí, to děti bývají opravdu zajímavější.
0/0
14.11.2005 10:49

_m-

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obraz společnosti
Vzhledem k tomu, že moje obě (dnes už dospělé) děti měly poškozenou psychiku, ta o tom opravdu něco (málo, malinko) vím. A to, že zveřejňování soukromých problémů dětí je něco docdla jiného, než pouhé dohady mezi spolužáky - to vím naprosto přesně!
0/0
14.11.2005 10:54

abc

Re: Re: Re: Re: Obraz společnosti
Dovolím si podotknout, že děti v té rodině o které mluvítte trpí stejně, ne kvůli tomuto pořadu, ale kvůli své neuvěřitelně líné a blbé "mamince". Jen mě překvapuje, že se tady všichni rozhorlují nad tím pořadem, ale nikomu nevadí v jakých poměrech žijí a dosud žili děti v této rodině. Také nerozumím paní poslankyni, vždyť právě z takovýcht rodin se rekrutuje většina voličů sociální demokracije, rodin ,kde rodiče nepracují a žijí ze sociálních dávek.
0/0
14.11.2005 11:31

idneol

Re: Re: Re: Re: Re: Obraz společnosti
Naprosto souhlasím, ale asi to nemá cenu. Tady vůbec nejde o věc. Prostě někomu se ten pořad nelíbí, případně má dojem, že by se mu líbit neměl a pak si dodatečně hledá přiměřeně vznešené důvody, aby ho mohl odsoudit. Argumentovat nemá cenu, oni totiž nechtějí slyšet.
0/0
14.11.2005 11:43

JaAzasja

Re: Re: Re: Re: Re: Obraz společnosti
Trefné a pravdivé!!!!!!!
0/0
14.11.2005 12:03

aleshek

Re: Re: Re: Re: Re: Obraz společnosti
jestli to nebude tím, že paní poslankyně přestoupila k nezávislým J. Bobošíkové. Jinak pochopitelně souhlas, na základě zveřejněných informací (sám jsem neviděl - nesleduju) by se některými případy měl zabývat orgán sociálněprávní ochrany dětí.
0/0
14.11.2005 13:02

idneol

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obraz společnosti
Co to znamená přestoupila? To už nebude hlasovat s vládní koalicí?
0/0
14.11.2005 13:12

Don_Alex

Re: Re: Re: Re: Re: Obraz společnosti
taky názor, čili když už trpí, proč by nemohly trpět víc co?
0/0
14.11.2005 16:35

Najdete na iDNES.cz